80-lecie działalności OSP w Chełstach

Dodano: środa, 14 maja 2008

W dniu 3 maja 2008 r. w miejscowości Chełsty odbyły się obchody 80 – lecia miejscowej jednostki OSP połączone z otwarciem odremontowanej strażnicy. Uroczystość, w której uczestniczyły władze gminne, powiatowe i wojewódzkie, rozpoczęła zbiórka przed remizą. Następnie strażacy z pocztami sztandarowymi na czele przemaszerowali wraz z mieszkańcami do kościoła, gdzie odprawiona została msza w ich intencji.

Ważną częścią uroczystości było otwarcie odnowionej strażnicy. Termomodernizację zrealizowano kosztem około 185 tys. zł przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej.

Uroczystości 80 – lecia jednostki, ale również przypadające święto 3 maja było okazją do nagrodzenia zasłużonych druhów.

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono Jacka Świądra, brązowym – Michała Augustyniaka i Jarosława Głuszka.

Ośmiu strażaków uhonorowano za wysługę lat w OSP. W ich gronie znaleźli się: Zenon Ślązak (30 lat służby w straży), Grzegorz Bociek, Tomasz Moskalczyk, Jacek Świąder (15 lat), Janusz Świąder, Stanisław Sapelecki (10 lat), Daniel Polewczyk, Łukasz Augustyniak (5 lat).

Odznaką „Wzorowy Strażak” wyróżniono: Kamila Kwaśniewskiego i Rafała Głuszka.

Po okolicznościowych wystąpieniach, życzeniach i gratulacjach goście udali się na poczęstunek, a wszystkich przybyłych zaproszono na zabawę taneczną.