Aktywni seniorzy

Dodano: wtorek, 18 maja 2010

W czwartek, 6 maja w siedzibie Biblioteki Publicznej w Żarnowie odbyła się inauguracja działalności Klubu Aktywnego Seniora. W pierwszym spotkaniu wzięło udział około 45 mieszkańców gminy.

Klub powstał w ramach projektu finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, którym objęto 500 najbiedniejszych gmin w kraju. W gminie Żarnów zorganizowano przy jego pomocy zajęcia dla dzieci i młodzieży. Teraz przyszedł czas na seniorów. Klub poprowadzą wspólnie Gminna Biblioteka Publiczna i Oddział PTTK w Żarnowie. W okresie od 4 maja do 12 września jego działalność będzie finansowana ze środków unijnych.

Chętnych do udziału w zajęciach klubu nie brakuje. Już na samym początku zgłosiło się około 45 osób, ale kolejni seniorzy w dalszym ciągu mogą dołączyć do grupy. A warto, ponieważ Ewa Borończyk, kierowniczka żarnowskiej biblioteki oraz Włodzimierz Szafiński, prezes oddziału PTTK przygotowali dla członków klubu bogaty plan zajęć, gwarantujący rozwijanie zainteresowań kulturalnych i krajoznawczych, a przede wszystkim zapewniający ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu.

W uroczystej inauguracji wzięli udział członkowie klubu, zastępca wójta gminy Żarnów, Rafał Kozak oraz Krystyna Fuerst, regionalny konsultant programu w województwie łódzkim, która zachęcała żarnowskich seniorów do aktywności na emeryturze. Po zapoznaniu członków klubu z planami na najbliższe miesiące zebrani obejrzeli program artystyczny zatytułowany „Sąd nad książką”, który pod okiem Grażyny Szafińskiej przygotowali uczniowie szkoły podstawowej w Żarnowie.
W programie zajęć na najbliższy okres zaplanowano wycieczki krajoznawcze, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz kurs komputerowy, na który seniorzy będą dojeżdżać do Filii Bibliotecznej w Skórkowicach. Spotkania integracyjne odbywać się będą w siedzibie biblioteki.

Źródło: TOP – Tygodnik Opoczyński