III Rajd Zimowy pod Diablą Górą

Dodano: poniedziałek, 25 stycznia 2010

W dniach 15-16 stycznia odbył się III Rajd Zimowy pod Diablą Górą, w którym uczestniczyło 75 uczniów z klas I-III gimnazjum, przedstawiciele klasy II i III technikum ekonomiczno-informatycznego z ZSZ w Żarowie oraz kilkuosobowa grupa ubiegłorocznych absolwentów. Nad całością czuwali: Adam Bociek, Agnieszka Kubiszewska, Sabina Kubiszewska, Magdalena Polak. Organizatorem rajdu była Tatiana Kosylak.
Wszystko rozpoczęło się 15 stycznia o godzinie 14.30 w Klewie. Uczestnicy rajdu zostali zapoznani z regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa, następnie wszyscy w wyznaczonej kolejności udali się na obiad.
Pierwszym etapem rajdu były konkursy: test wiedzy ekologicznej oraz konkurs na plakat o tematyce zimowej. Pierwsze miejsce w teście ekologicznym zajęła ekipa klasy IIc z gimnazjum w Żarnowie w składzie: Rafał Bielecki oraz Arkadiusz Lenart, drugie ekipa klasy Id z gimnazjum w Klewie w składzie: Krzysztof Ślusarczyk, Grzegorz Rumiński oraz Jarosław Jasion, a trzecie drużyna klasy IId z gimnazjum w Klewie w składzie: Mateusz Piwiński, Jagoda Laszczyk. W konkursie plastycznym bezkonkurencyjna okazał się zespół klasy IIIc z gimnazjum w Żarnowie, w którym rysowali: Angelika Kmiecik, Eliza Kmiecik, Kinga Andruszkiewicz. Na drugiej pozycji znaleźli się gimnazjaliści z klasy IIIb w Żarnowie: Emil Jakubczyk i Hubert Zdun, trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy II technikum w ZSZ w Żarnowie, w składzie: Monika Chałubińska, Krystian Wilk, Marcin Wilk. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni upominkami oraz wyróżnieni dyplomami.
Wieczorem wszyscy zebrali się przy ognisku, gdzie można było upiec i zjeść kiełbaskę. Od godziny 21.00 do późnych godzin nocnych uczniowie śpiewali przy akompaniamencie, grających na gitarach opiekuna Adama Boćka, uczennicy klasy IIc Karoliny Kupis oraz przedstawiciela szkół ponadgimnazjalnych Mateusza Reka.
Drugiego dnia niewyspani uczestnicy zjawili się na stołówce i posilali żurkiem ugotowanym przez opiekunów rajdu. Po śniadaniu przyszedł czas na sprzątanie sal, w których nocowali uczniowie. Po tych czynnościach wszyscy udali się na godzinny spacer na Diablą Górę – do rezerwatu przyrody.
Zakończenie rajdu nastąpiło w sobotę o godzinie 11.00 na korytarzu szkolnym, gdzie zostały wręczone dyplomy dla drużyn, podziękowania dla opiekunów, nagrody rzeczowe dla wszystkich. O godz. 12.00 uczestnicy odjechali do domu.

T.K.