Karolina najlepsza w Polsce

Dodano: czwartek, 20 listopada 2008

W dniach od 7 do 10 listopada 2008 r. w Legnicy odbyły się finały XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych
i IX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Gimnazjalnej.

Po eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Opocznie do Legnicy trafiła Karolina Kupis reprezentująca Gimnazjum w Żarnowie jak również miejscowy Oddział PTTK.
Zaproszono także do Legnicy naszą laureatkę I miejsca z ubiegłego roku w kategorii szkół podstawowych Karolinę Kanię, która jako gość honorowy otwierała swą przemową tegoroczny ogólnopolski finał.

Po wysłuchaniu wystąpień 27 gimnazjalistów będących najlepszymi krasomówcami z 14 województw, do finału zakwalifikowało się 5 osób, wśród których znalazła się żarnowianka. Zgodnie z regulaminem przedstawiła drugi 7 minutowy tekst, którego tytuł brzmiał „Niezwykłe skarby województwa dolnośląskiego”, a następnie wylosowała temat do improwizacji „Już widzę jak biją mi brawa za improwizację na temat mojej dorosłości”, który miała zaprezentować w ciągu 3 minut.

Ocena 7 osobowego jury konkursu była bardzo wysoka: 5 członków dało maksymalną liczbę 10 punktów, 1 osoba 9 pkt, 1 osoba 8 pkt.

Jak okazało się była to najwyższa ocena wystąpienia improwizacyjnego i ona niewątpliwie przesądziła o zajęciu przez Karolinę Kupis I miejsca w Polsce.

Oprócz nagród za uzyskanie I miejsca Karolina otrzymała nagrodę przewodniczącego jury za prezentację pierwszego tematu Ogrody wyobraźni”.

Warto przypomnieć że uczniowie z Żarnowa 6-krotnie reprezentowali województwo łódzkie w finałach ogólnopolskich, uzyskując 2 krotnie I miejsca (2007 i 2008) i dwukrotnie II miejsca (2002 i 2005).

Do wszystkich wystąpień krasomówczych dzieci i młodzież przygotowała Grażyna Szafińska.