Pasowanie na czytelnika, Dzień Babci i Dziadka

Dodano: piątek, 05 lutego 2010

Spotkania z babciami i dziadkami to tradycja Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie. W dniu 22 stycznia 2010 r. uczniowie klas pierwszych,jak co roku, zostali „Pasowani na czytelników”. Ślubowali oni, iż nie tylko będą ich źródłem wiedzy ale i przyjaciółmi.

Święto czytelników od kilku lat połączone jest z obchodami „Dnia Babci i Dziadka”. Tegoroczną uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Maria Grzybowska, która serdecznie powitała pierwszaków, zaproszonych gości oraz licznie przybyłe babcie i dziadków. Z ust pani dyrektor jak i gości płynęły ku Nim serdeczne życzenia zdrowia, radości, uśmiechu oraz wszelkiej pomyślności.

Dopełnieniem życzeń był występ uczniów klasy I a i I b, który przygotowały panie: Emilia Zelga, Barbara Dukat i Jolanta Kantor. Młodzi recytatorzy zaprezentowali wiersze, w których dziękowali dziadkom za uśmiech, czas, troskę, zapach konfitur i szarlotki. Dziadkowie ze wzruszeniem słuchali pieśni ludowych w wykonaniu swoich wnucząt, a było to: „Karolinka”, „Czerwone jagody”, „Głęboka studzienka”, „Czerwone jabłuszko”. Podsumowaniem części artystycznej był zatańczony walczyk do piosenki „Cała sala śpiewa” w wykonaniu pierwszoklasistów.

Występ nagrodzony został przez zebranych gromkimi brawami, a widoczne w oczach babć i dziadków łzy dowodzą, że dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci.