„Śpieszmy się kochać …”

Dodano: czwartek, 18 lutego 2010

„Śpieszmy się kochać …” Ta krótka sekwencja wiersza ks. Jana Twardowskiego była mottem przewodnim spotkania walentynkowego przygotowanego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie. To kolejna okazja dla czytelników biblioteki do miłego spędzenia mroźnego zimowego wieczoru w nastroju poetycko-kawiarnianym. Młodzież gimnazjalna w przygotowanym montażu poetycko-muzycznym przekonywała o cudownych stronach miłości,. Młode poetki, uczennice Gimnazjum w Żarnowie Aleksandra Tracz i Izabela Sikora recytowały fragmenty własnej twórczości poetyckiej i zaskoczyły słuchaczy dojrzałością i głębią prezentowanych utworów za co otrzymały gromkie brawa.

Od pewnego czasu stałym gościem żarnowskich spotkań bibliotecznych jest znany poeta Waldemar Jóźwik, który tym razem pojawił się z małżonką a czas przeznaczony dla siebie wykorzystał prezentując swoje wiersze o miłości (i nie tylko) z humorystycznym komentarzem, co bawiło i rozśmieszało słuchaczy. Kiedy już wszyscy zostali przekonani o magicznej sile miłości, otrzymali w prezencie słodkie serduszko i zaproszenie na kolejne spotkanie w bibliotece. Spotkanie przygotowały nauczycielki Gimnazjum w Żarnowie Joanna Grodzicka i Agnieszka Róg oraz kierownik GBP Ewa Borończyk.

Walentynkowe przedstawienie odbyło się również w Szkole Podstawowej. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć, specjalnie przygotowany przez uczniów na tę okazję, teatralny występ pt. „Jest taki kwiat”.

E. B.