Uczczą pamięć Hubala

Dodano: środa, 15 kwietnia 2009
Po raz trzynasty Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Żarnowie organizuje Rajd Szlakiem mjr Henryka Dobrzańskiego- „Hubala”.

Trasa rozpocznie się  w Inowłodzu, a turyści wędrować będą siedmiokilometrową trasą przez Fryszerkę do Szańca Hubala kolo Anielina, gdzie planowane jest zakończenie imprezy. Przejście wiedzie odcinkiem czerwono znakowanego szlaku turystycznego zwanego „Partyzanckim”. Przy Szańcu odbędzie się pogadanka na temat walk oddziału, który był pierwszą partyzancką formacją zbrojną II wojny światowej i jej legendarnego już dowódcy. Po złożeniu wieńca na Szańcu  i zapaleniu zniczy uczestnicy minutą ciszy uczczą pamięć mjr Henryka Dobrzańskiego, który zginął tu 30 kwietnia 1940 r. Odbędzie się również konkurs historyczny o „Hubalu” i jego oddziale.

Na rajd zgłosiły się drużyny reprezentujące szkolne kluby PTTK z Przedborza, Szczercowa, Woli Krzysztoporskiej, Klewa, Petrykóz oraz dwie drużyny z Żarnowa  ( SP i Gimnazjum ). Uczestnicy otrzymają okolicznościowy znaczek a drużyny dyplomy uczestnictwa.  Na najlepszych w konkursie historycznym czekają nagrody książkowe. Rajd odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia br.

W.Sz.