Weekend na wsi – weź udział w konkursie i zawalcz o atrakcyjne nagrody

Dodano: środa, 07 lipca 2021

Drodzy Mieszkańcy, Wójt Gminy Żarnów przypomina, że trwa wojewódzki konkurs pn. „Weekend na wsi”.

Celem konkursu jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich województwa łódzkiego i promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego.

Zalet odpoczynku na wsi jest bardzo wiele, przede wszystkim znajdziemy tam ciszę, spokój, piękny klimat i krajobraz.  Pandemia koronawirusa zmieniła także sposób podróżowania i sam wybór noclegów, z których korzystamy. Planując wypoczynek bardzo często kierujemy się kwestią bezpieczeństwa i tym, by kontakt międzyludzki był ograniczony. Takie możliwości daje wypoczynek na wsi i skorzystanie z ofert obiektów turystyki wiejskiej i gospodarstw agroturystycznych.

W tegorocznej edycji konkursu udział mogą wziąć właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz właściciele obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich województwa łódzkiego.  

Wojewódzki konkurs „Weekend na wsi”  podzielony został na kilka kategorii tematycznych.

  • I kategoria: „Tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne” – czyli czynne gospodarstwo rolne, w którym turystom są oferowane usługi noclegowe oraz inne aktywności rekreacyjne związane z funkcjonowaniem tego gospodarstwa;
  • II kategoria: „Obiekt noclegowy na obszarach wiejskich” – czyli obiekt, w którym turystom oferowane są różne formy wypoczynku odbywające się na obszarach wiejskich, wykorzystując ich zasoby i walory. Obiekt prowadzi działalność turystyczną, która nie jest związana z gospodarstwem rolnym;
  • III kategoria: „Dzień pełen atrakcji na wsi” – czyli obiekt, w którym świadczone są usługi turystyczne bądź miejsce promujące turystykę na wsi, gdzie turystom oferowany jest  jednodniowy pobyt z wykorzystaniem przygotowanych przez właścicieli atrakcji, bez możliwości noclegu.

W każdej z trzech kategorii przewidziano nagrody finansowe:

  • I miejsce – 5 000,00 zł
  • II miejsce – 4 000,00 zł
  • III miejsce – 3 000,00 zł

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 15 lipca 2021 roku.

Do konkursu można zgłosić się w szybki sposób poprzez wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego na stronie:

https://elodzkie.pl/ankiety/konkurs-pn-weekend-na-wsi

Kliknij, aby powiększyć…

Weekend na wsi - weź udział w konkursie i zawalcz o atrakcyjne nagrody