Wycieczka w Beskidy

Dodano: wtorek, 16 czerwca 2009

Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie ze środków uzyskanych w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zorganizował w dniach 1-3 czerwca 2009 roku wycieczkę po Beskidzie Śląskim i Żywieckim dla młodzieży w wieku od 16 do 19 lat z terenu gminy Żarnów.

Pierwszy dzień wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Regionalnego na Grapie, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć jak dawniej mieszkali górale, jak się ubierali, czym się zajmowali.

Następnym punktem programu było przejście do miejsca gdzie zbiegają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji tzw. Trójstyk.

Kolejny dzień to zwiedzanie skoczni w Szczyrku, następnie wjazd wyciągiem krzesełkowym na Skrzyczne, skąd rozpościerał się wspaniały widok na Jezioro Żywieckie. Przewodnik powiódł  zielonym szlakiem na Malinowską Skałę, następnie zdobyto  górę Malinów. Widoki  na doliny z góry Malinów zrekompensowały wszystkie trudy wspinaczki. Zwiedzano  również najsłynniejszą w Polsce skocznię w Wiśle Malince, gdzie regularnie trenuje Adam Małysz. Kolejnym punktem programu był malowniczy wodospad na rzece Wiśle.

Uwieńczeniem drugiego dnia wycieczki było ognisko integracyjne, w trakcie którego rozstrzygnięty został Konkurs Wiedzy o Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz dyskoteka przy dźwiękach góralskiej muzyki.

Trzeci dzień  przygody rozpoczęto od zwiedzania Wisły, rodzinnego miasta Adama Małysza, gdzie obejrzano jego fascynującą rzeźbę wykonaną z białej czekolady. Autokar przewiózł młodzież do Ustronia, a następnie na górę Równica, gdzie można obejrzeć film w wymiarze 4D, zagrać w niesamowitą grę interaktywną. Kolejną atrakcją na Równicy był przejazd letnim torem saneczkowym, który zarówno dla uczniów jak i opiekunów był wyjątkowym przeżyciem. Około godziny 13 w Wiśle zwiedzono Muzeum Narciarstwa oraz Galerię Trofeów Małysza, która była ostatnim punktem programu  wycieczki.

Po obiedzie i pożegnaniu z wspaniałym przewodnikiem przyszedł czas na powrót do domu. Wszyscy uczestnicy mimo zmęczenia po trzech dniach niesamowitej przygody wyrazili chęć i gotowość na następną wyprawę.