21 maja 2012 roku – bezpłatna mammografia ponownie w Żarnowie

Dodano: środa, 09 maja 2012

Wójt Gminy Żarnów informuje mieszkańców, iż kontynuuje współpracę z firmą FADO z Gdyni, która wykonuje badania mammograficzne dla kobiet, zamieszkałych w Naszej Gminie. Centrum Usług Medycznych FADO to lider pod względem ilości i jakości badań mammograficznych w Polsce.

W ramach lokalnych akcji profilaktycznych organizowane są badania mieszkanek Polski. Jednym z obecnie funkcjonujących programów jest Populacyjny Program Profilaktyczny Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania w ramach tego programu są bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Jest on finansowany przez Ministerstwo Zdrowia.
 
 
FADO to doświadczona firmą, wykonująca ponad 215 tysięcy badań rocznie (20% wszystkich badań wykonanych w Polsce). Działalność firmy opiera się na pracy mammobusów, które każdego dnia – w całej Polsce – prowadzą badania w ramach programu profilaktycznego.
 
FADO oferuje Państwu kompleksową organizację mammografii przesiewowej, w tym:
– Listowne zaproszenie kobiet na danym terenie do badania.
– Telefoniczną rejestrację na badanie.
– Przyjazd mammobusu wraz z obsługą techniczną i wykonywanie badań.
– Opisywanie badań przez doświadczonych lekarzy radiologów.
– Listowne przekazanie wyników badań do wszystkich kobiet, które zgłoszą się na badania.
 
Z usług firmy korzysta już wiele gmin i powiatów w całej Polsce. Dzięki skutecznemu systemowi promocji badań i profesjonalnej organizacji przyjazdu mammobusów, współpracujące z firmą FADO gminy, osiągają znacznie wyższe wyniki zgłaszalności, od średniej krajowej.
 
Wzorem poprzedniej wizyty będą przeprowadzone badania w Żarnowie. Odbędą się one w dniu 21 maja 2012 roku (poniedziałek) przy Urzędzie Gminy, ul. Opoczyńska 5. Badania będą odbywać się w godzinach 9.00 – 17.00.
 
Przypomnijmy, iż podczas ostatniej akcji w Żarnowie, która zorganizowana została w sierpniu 2011 roku, z badań w mammobusie FADO skorzystało 97 pań.
 
Kontakt:
Piotr Cieślak
Specjalista ds. sprzedaży i dystrybucji
FADO Centrum Usług Medycznych
81-454 Gdynia, ul. Nocznickiego 8a
tel. kom. 601 949 199
tel. 58 666 24 66
e-mail: piotr.cieslak@fado.pl