Budowa Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach coraz bliżej

Dodano: środa, 29 grudnia 2010

W Dzienniku Łódzkim nr 301/2010 (22697) z dnia 27 grudnia 2010 roku zamieszczono tekst o inwestycji powiatowej, która realizowana będzie na terenie gminy Żarnów:

Andrzej Wdowski
Dom w 20 miesięcy

Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę budowy Domu Pomocy Społecznej, który ma powstać w Niemojowicach w gminie Żarnów.

– Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Remontowo- Budowlane „Zawisza” z Radomia, które zaproponowało najkorzystniejszą ofertę – mówi Grażyna Wielgus, sekretarz powiatu. – Firma wykona inwestycję za ponad 8,5 mln. Mają zrealizować w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy.

Teren przyszłej budowy został już przekazany tej firmie. Być może jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace. Wszystko jednak zależeć będzie od warunków atmosferycznych.

W nowo wybudowanym domu znajdzie miejsce 99 pensjonariuszy, w tym wszyscy, którzy aktualnie mieszkają w Domu Pomocy Społecznej w Białaczowie, działającym w zabytkowym pałacu Małachowskich. Muszą się jednak stąd wyprowadzić, bo pomieszczenia nie spełniają unijnych standardów.

Pałac Małachowskich już przeszedł na własność starostwa, które zamierza obiekt wyremontować, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Później ma on być wykorzystywany do celów społecznych.