Dni Żarnowa 2011

Dodano: czwartek, 18 sierpnia 2011

Dni Żarnowa 2011
Dożynki Gminno-Powiatowe w Żarnowie

 

Wójt Gminy Żarnów informuje, że w dniach 27-28 sierpnia 2011 roku organizowane jest gminne święto – VII DNI ŻARNOWA. Od lat główną ideą przyświecającą organizatorom jest integracja i aktywizowanie mieszkańców, promocja lokalnej przedsiębiorczości, kultywowanie bogatej historii i tradycji nie tylko 1000-letniego Żarnowa, ale i powiatu opoczyńskiego oraz województwa łódzkiego. Dni Żarnowa to festyn rodzinny, na który przez cały rok czeka się z radością i utęsknieniem.

Z doświadczeń ubiegłych lat wynika, że społeczeństwo popiera organizację kolejnych edycji gminnego święta i jest zainteresowane różnorodnością programu. Kataklizm, który nawiedził naszą gminę (14 lipca b.r.) sprawił, iż wraz z redakcją TVP3 Łódź podjęliśmy inicjatywę organizacji koncertu charytatywnego na rzecz ofiar nawałnicy w gminie Żarnów. Główną gwiazdą tego koncertu, który odbędzie się 28 lipca 2011 roku będzie powszechnie znany zespół „Lombard”. Okrutnie doświadczeni przez żywioł mieszkańcy Topolic, Budkowa, Miedznej Murowanej i innych miejscowości gminy potrzebują wsparcia i pomocy.

W bieżącym roku – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – w Żarnowie organizowane są Dożynki Gminno – Powiatowe. Będziemy zaszczyceni potwierdzoną obecnością Ordynariusza Diecezji Radomskiej, Bp Henryka Tomasika, który zainauguruje Święto Plonów i będzie przewodniczył Mszy Świętej Dziękczynnej w kościele św. Mikołaja w Żarnowie – w niedzielę, 28 sierpnia 2011 roku o godz. 13.00.

W załączeniu treść zaproszenia, wysłanego do gości oraz plakat