Dni Żarnowa, Dożynki Gminne 2010

Dodano: środa, 15 września 2010

W dniach 11 -12 września po raz szósty zorganizowane zostały „Dni Żarnowa” połączone z Dożynkami Gminnymi. W sobotę imprezę na placu Targowica rozpoczął program dla najmłodszych przygotowany przez miejscowe szkoły. Zorganizowane zostały konkursy sportowe i plastyczne. Z zaciekawieniem wysłuchano przedstawienia teatralnego „Kopciuszek idzie na studia”” prezentowanego przez młodzież z gimnazjum w Klewie, oraz koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów z gimnazjum w Żarnowie.

Godnym uwagi wydarzeniem był przegląd Młodzieżowych Orkiestr Dętych. O godz. 17.00 zaprezentowały się orkiestry z Białaczowa, orkiestra ze sławna oraz Młodzieżowa Gminna Orkiestra Dęta z Żarnowa. Był to pierwszy tego typu przegląd zorganizowany w Gminie Żarnów. Po bardzo ciepło przyjętym wystąpieniu Orkiestr Dętych na scenie pojawił się oczekiwany zespół „Tico” z Opoczna, który zaprezentował galę tańca towarzyskiego, a dodatkową atrakcją była prezentacja wioski słowiańskiej Cisownik. O godzinie 19 miało miejsce wystąpienie Pani Wójt Gminy Żarnów Marii Morawskiej, która oficjalnie otworzyła „Dni Żarnowa 2010”. Następnie rozpoczęły się koncerty muzyczne. Jako pierwsza wystąpiła rockowa grupa Gwardia, a później gwiazda wieczoru – Nowator. Kolejną atrakcją sobotniej nocy był bardzo miło i spontanicznie przyjęty artysta dancowy Sebii. Po jego żywiołowym koncercie i pokazie pirotechnicznym sztucznych ogni disco pod gwiazdami do godziny 2.00 poprowadził Dj Kagan.

12 września w niedzielę zgodnie z programem obchodów Dni Żarnowa o godzinie 12.00 mszą w kościele św. Mikołaja zainaugurowano Dożynki Gminne. Po uroczystościach religijnych wszyscy ich uczestnicy udali się w ludowym korowodzie z wieńcami i muzyką na plac „Targowica”, gdzie miały miejsce tradycyjne obrzędy dożynkowe, wręczenie chleba Wójt Gminy Marii Morawskiej przez starostów dożynek – Ireneusza Głodowskiego i Danutę Filipek oraz okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości. Zebranym mieszkańcom Gminy Żarnów zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich ze Straszowej Woli, zespół ludowy „Kozenianka” z Gminy Sławno, a następnie zatańczył zespół „Żarnowianie”. Na scenie wystąpili również „Kapela spod Diablej Góry” oraz zespół wokalno – instrumentalny „Gamma” z gimnazjum w Żarnowie. O godzinie 16 rozpoczęła się Kabaretowa Biesiada Polska. Atrakcją przygotowaną dla mieszkańców były stoiska zorganizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich ze Zdyszewic, Straszowej Woli, Skórkowic oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowic i Stowarzyszenie Przyjaciół Miejscowości Soczówki.

Na głównej arenie „Dni Żarnowa” – Placu „Targowica” od godz. 18.00 znów było tanecznie i śpiewająco. Publiczność w dyskotekowy nastrój wprowadził Dance Factory z Dolnego Śląska, a następnie Flash, po występie którego rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru Mega Dance. Szóste Dni Żarnowa zakończył Magnetic, dzięki któremu udana zabawa trwała do północy.