Drodzy mieszkańcy Gminy Żarnów! Prośba o pomoc dla uchodźców z Ukrainy!

Dodano: wtorek, 28 czerwca 2022

W związku z działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy, w niedzielę 26 czerwca 2022 roku na terenie Naszej Gminy pojawiło się ukraińskie małżeństwo z 4-letnim synkiem, uciekając przed wojną z miasta Chersoń, zajętego w całości przez Rosjan. Jadąc przez Mołdawię, Rumunię, Węgry i Słowację, przejechali około 2300 kilometrów, lokując się w miejscowości Sielec k. Żarnowa.

Jak większość osób dotkniętych konfliktem zbrojnym za wschodnią granicą, spakowali tylko tyle, ile zdołali zmieścić w samochodzie osobowym. Obecnie przebywają u jednych z mieszkańców Naszej Gminy w odosobnionym pokoju. Zostało już zorganizowane miejsce, w którym będą mogli zamieszkać i wychowywać dziecko z dala od wojny, niestety nie ma w nim żadnych mebli ani sanitariatów.

W związku z powyższym, Urząd Gminy w Żarnowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, apelują do mieszkańców o pomoc dla trzyosobowej rodziny uchodźców. Jeśli posiadają Państwo przedmioty, które chcielibyście oddać, a są one w dobrym stanie (nadające się do użytku, sprawne), w szczególności szafki, półki, regały, kanapy lub wersalki, a także przedmioty AGD  i małe AGD, jak np. pralka, kuchenka gazowa, zlew, żelazko itp., prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Żarnowie pod numerem telefonu (44) 75 77 055 wew. 20 (p. Monika Gorzela) lub z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – tel. nr 44 75 77 036. Mile widziane są także artykuły przemysłowe, np. środki czystości, naczynia, środki higieny osobistej, zabawki i tekstylia.

Wielokrotnie mieszkańcy Gminy Żarnów wykazali się empatią i dobrym sercem, liczymy, że również tym razem tak będzie. Dziękujemy za każdą pomoc!

Pomoc Ukrainie

Mapa Gminy Żarnów