„Dzień Szkoły bez Przemocy” w Szkole Podstawowej w Żarnowie

Dodano: czwartek, 07 czerwca 2012

Przez cały rok szkolny 2011/2012 w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza była realizowana kolejna, VI edycja ogólnopolskiej akcji „DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY”. Na początku czerwca 2012 roku odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano program „BEZPIECZNA SZKOŁA”.

 

Obchody rozpoczęły się od pogadanek na temat „KIBICUJĘ FAIR PLAY”, które przeprowadzili wychowawcy z uczniami. Następnie wszyscy przeszli do sali gimnastycznej na pokaz zdrowej żywności w ramach podsumowania Programu „TRZYMAJ FORMĘ”. Uczniowie klas IV – VI przygotowali kolorowe, pyszne a przede wszystkim zdrowe sałatki owocowe. Potem uczniowie tych klas wykazali się wiedzą na temat zdrowego żywienia, prezentując nam bardzo ciekawe i pouczające plakaty. Były tam informacje na temat co jeść, by być pięknym i zdrowym oraz przestrogi czego unikać. Okazało się, że w kwestii zdrowego żywienia uczniowie są doskonale przygotowani teoretycznie i praktycznie. Po tej porcji „zdrowej” wiedzy odbył się występ szkolnych cheerleaderek. Do zabawy w rytm piosenki „KOKO EURO SPOKO” dołączyli się kibice wyposażeni w biało – czerwone gadżety kibiców. Uczniowie żarnowskiej szkoły są z pewnością kulturalnymi kibicami, co udowodnili, kibicując podczas rozgrywek sportowych. Mecze rozegrali uczniowie z nauczycielami i rodzicami, a potem przyszedł czas na rozgrywkę nauczyciele – rodzice. Uczniowie okazali się niepokonani, wygrywając zarówno ze swoimi pedagogami oraz rodzicami. Warto podkreślić, iż współzawodnictwo nauczyciele – rodzice zakończyło się remisem. Najważniejsze, że wszyscy świetnie się bawili, zgodnie z zasadami FAIR PLAY.

W tym czasie w szkole odbywały się warsztaty plastyczne, które zakończyły się konkursem „Moja szkoła jest bezpieczna”. Plakaty, które zdobią korytarze szkoły, świadczą o wielkim talencie plastycznym uczniów. Na zakończenie uczniowie klas III zaprosili całą społeczność szkolną na występ. Klasa IIIa pod kierunkiem nauczycielki Anety Jałosińskiej – Madej przygotowała przedstawienie w wersji angielskiej pt. „Kot w butach”, natomiast wychowankowie Jolanty Kantor z kl. IIIb przybliżyli wszystkim historię Dnia Dziecka.

„SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY” upłynął w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Zawdzięczać to należy nauczycielom, którzy przygotowali obchody tego dnia – wicedyrektor SP Żarnów Barbarze Kalinowskiej, Grażynie Szczepanowskiej, Małgorzacie Kubiszewskiej, Urszuli Matyjaśkiewicz i Sławomirowi Kmiecikowi.