Flagi od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Gminie Żarnów

Dodano: czwartek, 08 listopada 2018

Niech na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w każdym samorządzie zawiśnie biało-czerwona flaga – takie przesłanie towarzyszyło inicjatywie podjętej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, który na początku listopada zadecydował o przekazaniu każdemu samorządowi w kraju biało-czerwonych flag.

W sumie rozesłano ponad 43 tys. przesyłek. Trafiły one do samorządów na każdym szczeblu: wojewódzkim, powiatowym i gminnym; flagi trafiły też do sołectw i osiedli.

Biało-czerwoną flagę od prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał też Urząd Gminy Żarnów. Gmina Żarnów otrzymała łącznie 31 prezydenckich flag i zgodnie z wolą Prezydenta RP otrzymają je przedstawiciele sołectw – czyli sołtysi.  Wysyłając flagi, Kancelaria Prezydenta, wystosowała do urzędu list: 

„Szanowni Państwo,
Odnosząc się do apelu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, aby biało-czerwone flagi towarzyszyły wyjątkowym obchodom setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który został wygłoszony w trakcie akcji wysyłki flag na terenie węzła ekspedycyjno-rozdzielczego Poczty Polskiej w poniedziałek 5 listopada 2018 roku, uprzejmie informujemy, że do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, za pośrednictwem Poczty Polskiej zostały przekazane biało-czerwone flagi państwowe.

Oprócz flagi przeznaczonej dla Państwa urzędu, została także przekazana większa ilość. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie niniejszych przesyłek do funkcjonujących na terenie Państwa samorządów sołectw, osiedli lub innych jednostek pomocniczych lub umożliwienie ich odbioru Sołtysom lub Przewodniczącym Zarządów Osiedli.

Dziękujemy za okazaną życzliwość i życzymy udanych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”.