Fotowoltaika `2020. Spotkanie z wykonawcą instalacji na terenie Gminy Żarnów

Dodano: sobota, 05 września 2020

Zapraszamy na spotkanie z wykonawcą instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Żarnów, które odbędzie się w poniedziałek, 7 września 2020 roku o godz. 11.00 lub 15.30 (do wyboru) w Domu Kultury w Żarnowie (ul. Opoczyńska 5). Prosimy o przybycie w maseczkach ochronnych oraz zabranie ze sobą dowodu osobistego. Wykonawcą instalacji fotowoltaicznych w Gminie Żarnów jest firma Polska Ekologia sp. z o.o. z Raciborza (woj. śląskie), wyłoniona w wyniku przetargu w lipca 2020 roku.

W najbliższym czasie rozpocznie się ostateczna realizacja 122 instalacji fotowoltaicznych w gminie, w ramach projektu Odnawialne źródła energii na terenie gmin Paradyż i Żarnów”, prowadzonego przez Referat Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy w Żarnowie. Po wielokrotnej weryfikacji i licznych zmianach ostatecznej listy tzw. beneficjentów projektu (powodowanych najczęściej rezygnacją i dopisywaniem do listy kolejnych osób), w projekcie bierze udział aż 122 mieszkańców Naszej Gminy, zamieszkałych w 24 miejscowościach

Z wielką radością informujemy, iż domowe instalacje fotowoltaiczne pojawią się w następujących miejscowościach: Bronów (2 osoby), Chełsty (1 osoba), Grębenice (1 osoba), Klew (4 osoby), Klew – Kolonia (1 osoba), Ławki (1 osoba), Malków (2 osoby), Marcinków (2 osoby), Miedzna Murowana (17 osób), Myślibórz (2 osoby), Nadole (5 osób), Niemojowice (4 osoby), Paszkowice (2 osoby), Pilichowice (4 osoby), Ruszenice – Kolonia (1 osoba), Siedlów (1 osoba), Sielec (4 osoby), Skórkowice (16 osób), Soczówki (7 osób), Straszowa Wola (7 osób), Topolice (4 osoby), Trojanowice (6 osób), Widuch (1 osoba) i Żarnów (27 osób).

Wszystkim zainteresowanym przekazujemy ponadto wiadomość, iż w gminie funkcjonuje lista rezerwowa, na którą – po wypełnieniu stosownego formularza – stale można się dopisywać. Gmina Żarnów podejmie działania, by składać wnioski w kolejnych konkursach i naborach, organizowanych w najbliższych latach, po to, by każdy mieszkaniec mógł cieszyć się z własnej instalacji fotowoltaicznej.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie. Wyznaczone zostały dwie tury spotkania (godz. 11.00 i 15.30), aby osoby uczestniczące w projekcie (np. pracujące w godzinach przedpołudniowych), mogły przybyć na spotkanie po godzinach pracy Urzędu Gminy w Żarnowie.