Informacja dla mieszkańców Gminy Żarnów: częściowe zwolnienie z opłaty za odpady

Dodano: wtorek, 12 maja 2020

Wójt Gminy Żarnów informuje o możliwości częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości, którzy na swojej posesji posiadają kompostownik i kompostują w nich bioodpady stanowiące odpady komunalne. Wysokość zwolnienia  wynosi 1,00 zł miesięcznie od osoby.

Mieszkańcy ubiegający się o zastosowanie powyższego zwolnienia winni złożyć korekty deklaracji  o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wszelkie informacje dotyczące opłat za odpady komunalne  znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy Żarnów www.bip.zarnow.eu w zakładce informacje dla petenta – gospodarka odpadami komunalnymi oraz  pod numerem telefonu 44/ 75 77 055 wew. 26   p.  Monika Polak (pokój nr 9).

Kompostownik to pojemnik, który może być wykonany z przeróżnych materiałów na przykład drewna, plastiku, cegły, betonu, służący do kompostowania biodegradowalnych odpadów, pochodzących z kuchni, ogrodu. Przebiega w nim proces przemiany materii organicznej, w wyniku którego otrzymujemy kompost – w pełni naturalny nawóz, który możemy wykorzystać do użyźnienia gleby na działce.

kliknij, aby powiększyć…