Takiego wydarzenia jeszcze w naszym regionie nie było. Nie dziwi zatem fakt, iż do Sielca zawitały tłumy. Tydzień po corocznych uroczystościach na Diablej Górze, tym razem Starostwo Powiatowe przy współpracy z Gminą Żarnów postanowiło przypomnieć zwycięski bój 25 pp Armii Krajowej.
Rekonstrukcja historyczna odbyła się nie w tym samym miejscu co wydarzenia z 16 sierpnia 1944r., ale w Sielcu nieopodal Żarnowa. Widzowie mogli zaparkować auta na wielkim polu, po czym udawali się w oznaczone dla publiczności miejsca. Widoczność była dobra, bowiem akcja rekonstrukcji toczyła się na zboczach Góry Sieleckiej (wzniesienie 285m n.p.m).
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło kombatantów, władz powiatowych i gminnych z wójt Marią Morawską, dyrektorów instytucji oświatowych i kulturalnych. Honorowym uczestnikiem imprezy był gen. bryg. Stanisław Karliński ,,Burza’’, który jednak w bitwie pod Diablą Górą w 1944r. nie brał udziału.
W narratora widowiska wcielił się przewodniczący Rady Powiatu i jednocześnie dyrektor Gimnazjum w Żarnowie Krzysztof Nawrocki. Po przywitaniu gości głos zabrał współautor monografii 25 pp AK Mirosław Kopa ,,Miron’’. Podobnie jak tydzień wcześniej na Diablej Górze, przedstawił w kilku słowach głównych bohaterów i przebieg walk z 16 sierpnia 1944r.
Następnie rozpoczęto zasadniczą część imprezy, czyli rekonstrukcję. W lewej części widowiska postawiono dwa domy, kryte strzechą, przy których przebywali mieszkańcy Sielca, udający ludność Klewa z lat okupacji. Odzwierciedlając wydarzenia sprzed 65 lat spacyfikowano wioskę, wypędzono mieszkańców i spalono zabudowania. Widowisko, oprócz komentarza, wzbogacono dźwiękiem, a z głośników można było usłyszeć m.in. muzykę do filmu ,,Hubal’’ czy ,,Requiem dla snu’’.
Po mocnym akcencie brutalności żołnierzy niemieckich w okolice odtwarzanej wioski przybyli partyzanci. Wracający żandarmi wpadli w zasadzkę , zorganizowaną przez oddział obecnego na miejscu gen. Kazimierza Załęskiego ,,Bończy’’. Doszło do walki , były wybuchy, strzały, padali ,,zabici’’ i ,,ranni”.
Po zakończeniu boju, nastąpiło przedstawienie uczestników rekonstrukcji i parada przed widownią. W rekonstrukcji brały udział grupy historyczne z Tomaszowa Mazowieckiego, Iłży, Radomia, a nawet Łomży. Do zebranych zwrócili się w kilku słowach gen. ,,Burza’’, dziękując młodym ludziom za ich chęć do pokazywania widowisk pokazujących wysiłek partyzancki i martyrologię narodu polskiego.
Wszyscy zebrani mogli kupić wydawnictwa historyczne, a także posilić się wojskowa grochówką w Gimnazjum w Żarnowie.