Klub Aktywnego Seniora świętuje Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dodano: wtorek, 01 lutego 2011

W Domu Kultury w Żarnowie, dnia 19 stycznia 2011 roku spotkali się członkowie Klubu Aktywnego Seniora z okazji bliskich wszystkim i pięknych świąt naszych babć i dziadków. Na tę uroczystość zostały zaproszone władze Gminy Żarnów: wójt Krzysztof Nawrocki, sekretarz Bogdan Kubiszewski i przewodniczący Rady Wiktor Macierzyński. W spotkaniu uczestniczyła też pani Marzena Michałowska – Kowalik, dzięki której seniorzy mieli przyjemność spotykać się przez okres trzech miesięcy co najmniej raz w tygodniu na zajęciach recytatorsko – wokalnych prowadzonych przez artystę krakowskiego z „Piwnicy pod Baranami” pana Piotra „Kubę” Kubowicza. Szkoda tylko, że na tę uroczystość nie mógł przybyć sam artysta, którego zatrzymały obowiązki zawodowe.

Na początku prezes Klubu Urszula Aleksandrowicz powitała zaproszonych gości i z okazji świąt Dnia Babci i Dziadka życzyła wszystkim ciepła rodzinnego, zdrowia, radości i by wnuki i dzieci kochały ich całym sercem. Aktywnie w obchody tych świąt włączyła się Zofia Otwinowska z Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie, wraz ze swoimi praktykantami z zakładu fryzjerskiego. Wraz z młodzieżą przygotowała wspaniałe niespodzianki. Andrzej Makowski złożył życzenia zebranym babciom i dziadkom, a jego koleżanki: Izabela Matusiak, Aneta Majewska, Aneta Ciach oraz Magdalena Staniszewska wręczyły wszystkim własnoręcznie wykonane upominki, które zawsze będą przypominały to dzisiejsze spotkanie.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie przygotowały piękny program artystyczny na tę okoliczność pod kierunkiem Emilii Zelgi. Program składał się z dwóch części. W pierwszej dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenki o babciach i dziadkach. Część drugą stanowiła zabawa z kataryniarzem i śpiewanie w rytm katarynki piosenek z lat 70-tych i 80-tych. W podziękowaniu zarówno młodzież, jak i dzieci otrzymały od seniorów słodkie upominki.

O prężnym działaniu Klubu Aktywnego Seniora już w trakcie biesiadowania mówił wójt Krzysztof Nawrocki, który korzystając z okazji zaprosił wszystkich obecnych na integracyjne spotkanie noworoczne w dniu 29 stycznia 2011 roku.

Przy muzyce i wspaniale zastawionych stołach babcie, dziadkowie i zgromadzeni goście bawili się do późnych godzin. Na pewno dzień ten pozostanie im długo w pamięci.