Zawieszenie oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Opocznie

Dodano: środa, 25 marca 2020

Szanowni Państwo

Jako dla Starosty Opoczyńskiego, ponad wszystko ważne jest dla mnie życie i zdrowie każdego z was. Zwracam się wiec do wszystkich mieszkańców abyście mieli pełny obraz zaistniałej sytuacji. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja Pandemii w naszym powiecie wymaga kolejnych trudnych decyzji.

Potwierdziliśmy, że jeden z lekarzy naszego szpitala ma wynik pozytywny na obecność Koronawirusa. Dlatego też informujemy, że w oparciu o wytyczne Minerstwa Zdrowia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie wraz z Dyrekcją Szpitala im Biernackiego w Opocznie podjęli decyzję o czasowym zawieszeniu oddziału wewnętrznego.
Pacjenci, personel oraz pomieszczenia wszystkich zamkniętych oddziałów zostaną poddani dekontaminacji – czyli oczyszczeniu powierzchni (zarówno ciała, jak i pomieszczeń oddziałów) z substancji szkodliwych dla zdrowia i życia.

Jednocześnie informujemy, że Odział Ginekologiczno – Położniczo – Noworodkowy wraz z własnym i niezależnym blokiem operacyjnym funkcjonuje bez zmian. Podobnie SOR. Odział Dziecięcy oraz Nocna I Świąteczna Pomoc Zdrowotna ( NPL ).


Potwierdzamy 3 nowe przypadki Koronowirusa w naszym powiecie. To kobieta oraz dwóch lekarzy z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Opocznie. Łącznie mamy 10 przypadków na terenie naszego powiatu.
Przypominam ,że z dniem dzisiejszym zostały wprowadzone nowe restrykcje dotyczące przemieszczania się.

Proszę o bezwzględne ich przestrzeganie.

Bądźmy odpowiedzialni – za siebie i innych. Pozostańmy w domach. Jeśli ktoś czuje wyraźne pogorszenie stanu zdrowa niech natychmiast zawiadomi służby sanitarne. Jeśli masz lekkie objawy, proszę skonsultuj je telefonicznie ze swoja palcówka medyczną.

Źródło: Starostwo Powiatowe Opoczno (25.03.2020)