Mieszkańcy Gminy Żarnów! Możemy pomóc szpitalowi w Opocznie

Dodano: piątek, 27 marca 2020

Sobota i niedziela upłyną pod znakiem zbiórki na respiratory dla szpitali w Opocznie i Radomiu. Liczy się każda wpłata! W obliczu pandemii koronawirusa wiele osób oferuje swoją pomoc przy szyciu maseczek, robieniu zakupów czy dostarczaniu środków dezynfekujących do szpitali. Szczególną formę wsparcia uruchamia Caritas Diecezji Radomskiej. W ten weekend za pośrednictwem strony http://www.zanurzeniwmilosci.pl będą zbierane pieniądze na respiratory dla szpitali w Opocznie (sobota, 28 marca) i Radomiu (niedziela, 29 marca).

– To będzie jednodobowa zbiórka ogólnopolska na respirator dla szpitala w Opocznie – 28 marca i w Radomiu – 29 marca. Bardzo proszę słuchaczy o włączenie się w tę zbiórkę – apeluje ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Na podanej stronie internetowej można w kilkanaście sekund dokonać wpłaty. Liczy się każda złotówka.

– Pieniądze zostaną przekazane w ramach współpracy ze szpitalami w formie umów. Chcemy, żeby bezpośredniego zakupu dokonał sam szpital, żeby sprzęt pozostał po epidemii w gestii szpitala – tłumaczy ks. Kowalski. Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej szacuje, że jeśli uda się uzbierać pieniądze, to respiratory trafią do szpitali za około 2 tygodnie.

– To sprzęt, który będzie ratował życie – mówi ks. Robert Kowalski.

Zbiórka zakończyła się sukcesem w pięciu miastach w Polsce – Koszalinie, Szczecinie, Wałbrzychu, Siedlcach i Lublinie. Codziennie wspierane jest inne miasto.

Caritas Diecezji Radomskiej nadal prowadzi zbiórkę na urządzenia do dezynfekcji karetek.

Więcej w rozmowie Michała Kaczora z ks. Robertem Kowalskim, dyrektorem Caritas Diecezji Radomskiej.

http://www.radioplus.com.pl/diecezja/45161-pomoz-szpitalom-w-radomiu-i-opocznie