O ostatnio przeprowadzonych udanych wakacyjnych festynach w Paszkowicach i Pilichowicach

Dodano: czwartek, 04 sierpnia 2022

Okres wakacji sprzyja intensywnej integracji mieszkańców Gminy Żarnów. Radni, sołtysi i rady sołeckie niektórych większych sołectw w Naszej Gminie, każdego roku – wspólnie z Wójtem Gminy Żarnów i lokalnymi strukturami Kół Gospodyń Wiejskich oraz jednostkami OSP –organizują bardzo udane festyny rodzinne i pikniki sołeckie, na które często przybywają goście nawet z odległych miejscowości. Najczęściej przyciąga ich organizowana zabawa taneczna (a czasem dyskoteka), których w minionym „pandemicznym” okresie nie organizowano, z powodu rygorystycznych obostrzeń sanitarnych. Atrakcji podczas takich imprez jest bardzo wiele, każdy znajdzie coś dla siebie, choć najbardziej zadowolone są jak zwykle dzieci.

Tak było przed kilkoma tygodniami w Zdyszewicach (gdzie sołectwo i miejscowa jednostka OSP zorganizowało Dzień Dziecka `2022), ale także w Paszkowicach, jak i w Pilichowicach (gdzie niestety zawiodła pogoda i przez dłuższy czas padał rzęsisty deszcz). Uroczystości w Paszkowicach i Zdyszewicach odbyły się odpowiednio w dniach 24 i 30 lipca 2022 roku. Warto podkreślić, iż aktywni działacze ze Zdyszewic przygotowują się do organizacji dużego festynu sołeckiego w niedzielę, 21 sierpnia 2022 roku

Te przedsięwzięcia organizowane są najczęściej ze środków publicznych gminy, a organizatorzy składają w Naszym Urzędzie uproszczoną ofertę zadania publicznego i występują o wsparcie finansowe np. na podtrzymywanie tradycji lokalnych.

Kliknij, aby powiększyć…

Canon Inc

Mapa Gminy Żarnów