O przeprowadzonym Turnieju Piłki Nożnej halowej im. Przemysława Piotrowskiego w Żarnowie

Dodano: piątek, 20 stycznia 2023

W grudniu 2022 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, odbyła się kolejna edycja Turnieju Piłki Nożnej halowej o puchar Wójta Gminy Żarnów dla młodych piłkarzy. Tym razem, żarnowskie cykliczne zawody piłkarskie w okresie przedświątecznym, były zorganizowane dla chłopców z rocznika 2013 i młodszych.

Od tej edycji zawodów, w turnieju młodzi chłopcy rywalizują czcząc pamięć Przemysława Piotrowskiego (1998 – 2021), młodego obiecującego piłkarza KS Kasztelan Żarnów, który zginął tragicznie 13 listopada 2021 roku w wieku zaledwie 23 lat. Jego pogrzeb odbył się w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Żelazowicach w dniu 18 listopada 2021 roku. Przemysław Piotrowski to był młody mieszkaniec miejscowości Straszowa Wola, uczeń żarnowskich i opoczyńskich szkół, wielce zaangażowany i utalentowany zawodnik KS Kasztelan Żarnów.

Przemysław Piotrowski urodził się 6 października 1998 roku. Początkowo jako junior reprezentował barwy KS Kasztelan Żarnów, KS Paradyż i KS Ceramika Opoczno. Był uczniem klas sportowych Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie. Po osiągnięciu pełnoletniości z wielkimi sukcesami grał początkowo w KS Ceramika Opoczno (w sezonach 2015/ 2016 i 2016/ 2017), KS Kasztelan Żarnów (2017/2018), KS Paradyż (2018/2019) i ponownie w KS Kasztelan Żarnów (od sezonu jesiennego 2019 roku). Był jednym z najlepszych zawodników każdego klubu piłkarskiego, który reprezentował. W każdym środowisku sportowym był powszechnie lubianym piłkarzem, a wszystkich traktował z wielkim szacunkiem i sympatią. W naszej pamięci pozostanie jako bardzo skromny, życzliwy i niezmiernie uczynny młody człowiek, osiągający wielkie sukcesy sportowe. Był również wzorowym i zaangażowanym strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszowej Woli, kilkukrotnym uczestnikiem zawodów sportowo – pożarniczych OSP w Gminie Żarnów.

W turnieju piłkarskim im. Przemysława Piotrowskiego brały udział następujące drużyny: KS Ceramika Opoczno, MGKS Skalnik Sulejów, Akademia Piłkarska Końskie i KS Kasztelan Żarnów. Gośćmi specjalnymi turnieju byli rodzice ś.p. Przemysława Piotrowskiego – Beata i Waldemar Piotrowscy ze Straszowej Woli, którzy dokonali oficjalnego otwarcia turnieju im. Przemysława Piotrowskiego i oglądali zawody.

O wielkiej sympatii i powszechnej przyjaźni, którą otaczany był Przemysław Piotrowski, niech świadczy wpis w mediach społecznościowych, który został zamieszczony przez przyjaciół w rocznicę Jego tragicznej śmierci:

Mija już rok od tego tragicznego dnia, gdy pożegnaliśmy Ś.P. Przemka Piotrowskiego. Drogi Przyjacielu. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele w naszym klubie, zmienili się piłkarze, jedni odeszli, drudzy przybyli, zmienił się zarząd, zmieniła się po awansie – którego byłeś wielka częścią – liga w której gramy, i w okręgówce całkiem nieźle sobie radzimy. Nie zmieniło się jedno, to, że o Tobie będziemy pamiętać, to, że zawsze czujemy na naszym stadionie, ale i poza nim, Twoją obecność i wsparcie, widząc w szatni numer 4 na koszulce, w której walczyłeś razem z nami na boisku. Pozostaniesz z nami na zawsze. W naszej pamięci i naszych sercach. Sumienny na treningach, zawsze uśmiechnięty i pełen radości na boisku, walczący o każdą piłkę, nieustępliwy, pracowity. Pamiętamy! Dziękujemy!

Turniej był bardzo emocjonujący, a licznie zgromadzeni kibice i sympatycy sportu, żywiołowo dopingowali wszystkim zawodnikom. Oto klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. Akademia Piłkarska Końskie
  2. MGKS Skalnik Sulejów
  3. KS Ceramika Opoczno
  4. KS Kasztelan Żarnów

Zachęcamy do oglądania pamiątkowych fotografii z tego turnieju piłkarskiego.

Kliknij, aby powiększyć…

Przemysław Piotrowski

Przemysław Piotrowski