Obchody 77. rocznicy bitwy 25 pułku piechoty AK pod Diablą Górą w Skórkowicach

Dodano: wtorek, 17 sierpnia 2021

W niedzielę, 22 sierpnia 2021 roku o godz. 12.00 zapraszamy na coroczną uroczystość, upamiętniającą bitwę pod Diablą Górą (16 VIII 1944). Każdego roku, uroczystości odbywały się u stóp monumentalnego pomnika na szczycie Diablej Góry. Jednak w 2020 roku z powodu zagrożenia epidemiologicznego, uroczystości zostały zorganizowane w innej formie, z uwagi na bezpieczeństwo uczestników uroczystości. Podobnie będzie i w tym roku.

W bieżącym roku również odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy 25 pułku piechoty Armii Krajowej, która zostanie odprawiona 22 sierpnia o godz. 12.00 w kościele św. Łukasza Ewangelisty w Skórkowicach przez ks. proboszcza Mirosława Woźniaka. Mszę Świętą poprzedzi występ Zespołu Ludowego „Pylcza”. Po Mszy Świętej zaplanowano składanie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem na szczycie Diablej Góry. Pod kościołem będzie znajdował się bus dla wszystkich zainteresowanych. Ok. godz. 14.00 w remizie OSP KSRG w Skórkowicach (przy ul. Przedborskiej) zaplanowano spotkanie integracyjne i poczęstunek, na które zapraszamy oficjalne delegacje i przybyłych gości.

Udział w tegorocznych obchodach zadeklarowały delegacje kombatantów i ich rodzin, a zwłaszcza ze środowisk związanych ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Jak zawsze, cieszyć się będziemy z obecności dzieci i młodzieży szkolnej.

Liczymy na obecność mieszkańców gminy Żarnów, a szczególnie Klewa, Skórkowic i wszystkich okolicznych miejscowości. Bardzo serdecznie zapraszamy…

Do pobrania:

Kliknij, aby powiększyć…

Diabla Góra 2021 - plakat

Mapa Gminy Żarnów

Znak Polski Walczącej