Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żarnowie

Dodano: środa, 08 listopada 2017

Wójt Gminy Żarnów wraz z przewodniczącym Rady Gminy w Żarnowie zapraszają na Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w sobotę, 11 listopada 2017 roku.

W programie:

09:45 Zbiórka pocztów sztandarowych pod kościołem św. Mikołaja w Żarnowie.

10:00 Występ artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie. Uroczysta Msza Święta w kościele św. Mikołaja w Żarnowie za Ojczyznę oraz żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji zbrojnych, walczących o niepodległość Polski

Po mszy Świętej – przemarsz uczestników obchodów pod kapliczkę św. Rozalii na pl. 900-lecia w Żarnowie, na której znajdują się tablice, upamiętniające wybitnych mieszkańców Ziemi Żarnowskiej walczących z okupantem hitlerowskim w czasie II wojny światowej, a potem na cmentarz parafialny (ul. 17-go stycznia) – pod kwaterę 25 pułku piechoty Armii Krajowej i grób gen. Kazimierza Załęskiego ps. „Bończa”. W miejscach pamięci – złożenie wieńców, zapalenie zniczy, a na cmentarzu parafialnym – dodatkowo hymn państwowy i przemówienia okolicznościowe.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Żarnów do udziału w uroczystościach. Zachęcamy do udekorowania swoich posesji mieszkalnych flagami narodowymi.

7858_11-listopada-narodowe-swieto-niepodleglosc_1