Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żarnowie

Dodano: piątek, 02 listopada 2018

Wójt Gminy Żarnów oraz Zarząd Gminny OSP w Żarnowie serdecznie zapraszają na uroczyste Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żarnowie (1918 – 2018), które odbędą się w niedzielę, 11 listopada 2018 roku.

W programie:

11:30 występ artystyczny „Pisk Białego Orła” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie.  
12:00 uroczysta Msza Święta w kościele św. Mikołaja w Żarnowie za Ojczyznę oraz żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji zbrojnych, walczących o niepodległość Polski.

Podczas Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pamiątkowej tablicy upamiętniającej trzech generałów AK, Honorowych Obywateli Żarnów – gen. Kazimierza Załęskiego ps. „Bończa”, gen. Stanisława Karlińskiego ps. „Burza” oraz gen. Aleksandra Arkuszyńskiego ps. „Maj”.

Po mszy Świętej – przemarsz uczestników obchodów pod kapliczkę św. Rozalii na pl. 900-lecia w Żarnowie, na której znajdują się tablice, upamiętniające wybitnych mieszkańców Ziemi Żarnowskiej walczących z okupantem hitlerowskim w czasie II wojny światowej, a potem na cmentarz parafialny (ul. 17-go stycznia) – pod kwaterę 25 pułku piechoty Armii Krajowej i grób gen. Kazimierza Załęskiego ps. „Bończa”. W miejscach pamięci – złożenie wieńców, zapalenie zniczy, a na cmentarzu parafialnym – dodatkowo hymn państwowy i przemówienia okolicznościowe.

Po uroczystości -spotkanie integracyjne w Domu Kultury w Żarnowie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Żarnów do udziału w uroczystościach. Zachęcamy do udekorowania swoich posesji mieszkalnych flagami narodowymi.

Kliknij, aby powiększyć…