Pasowanie na Czytelnika oraz Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Żarnowie

Dodano: piątek, 25 stycznia 2013

W dniu 21 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie tradycyjnie i wyjątkowo uroczyście obchodzono podwójne święto: Pasowanie na Czytelnika oraz Dzień Babci i Dziadka.

W uroczystościach, oprócz licznie przybyłych babć i dziadków, wzięli udział także Wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Borończyk, którzy ofiarowali książki i różnorodne publikacje do szkolnej biblioteki. Po wystąpieniu dyrektor Barbary Kalinowskiej oraz wójta gminy zebrani obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. III – VI pod kierunkiem bibliotekarki, Edyty Słodkowskiej, w którym starsi koledzy i koleżanki zabrali pierwszaków w cudowny świat baśni. Mogli oni osobiście porozmawiać z Królem i Królową Książek oraz postaciami z bajek, którzy zachęcali do częstego sięgania po książkę oraz zwracali uwagę na konieczność poszanowania jej.

W dalszej części spotkania dyrektor szkoły dokonała uroczystego pasowania na czytelników i wręczyła wszystkim pierwszoklasistom pamiątkowe ksiązki. Następnie uczniowie klas pierwszych, w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem nauczycielek Jolanty Kantor i Anny Stańczyk, zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i wokalne, w których dali wyraz swojej miłości do Babć i Dziadków. Występ bardzo spodobał się seniorom, którzy oprócz niejednokrotnie słanych swoim wnuczętom uśmiechów zachwytu, nagradzali je gromkimi brawami. Po zakończeniu części artystycznej dziadkowie zostali obdarowani przez swoich wnuków słodkimi upominkami, po czym wszyscy świętowali przy suto zastawionych stołach.