„Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej” w powiecie opoczyńskim i w Gminie Żarnów

Dodano: środa, 24 czerwca 2015

Zapraszamy do udziału w VIII edycji Otwartego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej – Natura Eco Art. – Spotkajmy się w Powiecie Opoczyńskim! 2015”. W plenerze, który odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 5 lipca 2015 roku na terenie naszego powiatu wezmą udział artyści z całego świata.

Kolejne edycje tego bardzo prestiżowego pleneru odbijają się szerokim echem w środowisku artystycznym województwa łódzkiego. Wszystkie wystawy cieszą się ogromną popularnością wśród widzów i artystów naszego regionu. Zaletą pleneru jest stworzenie szansy poznania i pogłębienia znajomości najpiękniejszych miejsc naszej małej ojczyzny poprzez artystyczne środki wyrazu.

Zgromadzona na wystawie kolekcja obrazów będzie wędrować po obiektach kulturalnych powiatu opoczyńskiego, województwie łódzkim, a także po całym kraju, zapoznając zwiedzających z pięknem naszego krajobrazu. Dokumentem potwierdzającym działania w trakcie pleneru będzie katalog poplenerowy, który będzie rozdawany w trakcie kolejnych wernisaży.

Dopełnieniem tego wydarzenia jest realizacja projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pn. „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej. Bliższe spotkania z ekologią i eco-sztuką w powiecie opoczyńskim – edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Opoczyńskiego Józef Róg, Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela i Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz.

Organizatorami pleneru są: Miejski Dom Kultury w Opocznie, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim, Łódzki Dom Kultury, Stowarzyszenie Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego, Starostwo Powiatowe w Opocznie, Starostwo Pabianickie, Gmina Opoczno, Gmina Sławno, Gmina Żarnów, Gmina Białaczów, Gmina Drzewica, Gmina Mniszków, Gmina Poświętne, Gmina Paradyż, RCK w Drzewicy, GOK w Sławnie, Nadleśnictwo Opoczno, PGK Opoczno.

PROGRAM:

29.06 (poniedziałek)

14.30 – Rozpoczęcie pleneru

15.00-20.00 – Wycieczka objazdowa szlakiem gmin powiatu opoczyńskiego (najważniejsze zabytki i miejsca krajobrazowe)

30.06 (wtorek)

10.00-10.30 – Prezentacja multimedialna oraz prelekcja na temat ochrony bioróżnorodności i funkcji ekosystemów – Nadleśnictwo Opoczno – miejsce: świetlica MDK w Opocznie (wstęp wolny)

10.30-11.30 – Wycieczka do spalarni śmieci w Karwicach (zapisy w MDK Opoczno)

11.30-12.30 – Wycieczka do biogazowni w Sobawinach (zapisy w MDK Opoczno)

12.30-15.00 – Spotkanie z leśnikiem pod hasłem „Śladami leśnych ludzi” – Nadleśnictwo Opoczno, miejsce: ścieżki ekologiczne w Januszewicach (zapisy w MDK Opoczno)

18:00 – Uroczyste otwarcie pleneru oraz wernisaż wystawy profesora Leszka Misiaka, miejsce: MDK w Opocznie

01.07 (środa)

11.00-11.30 – Spotkanie na temat „Segreguj śmieci” – PGK Opoczno, miejsce: sala widowiskowa MDK w Opocznie (wstęp wolny)

11.30-13.00 – Spektakl o tematyce ekologicznej „Urodziny Baby Jagi” – Teatr Piccolo z Łodzi; konkursy z nagrodami, miejsce: sala widowiskowa MDK w Opocznie (wstęp wolny)

16.00 – Spotkanie z artystami malarzami i mieszkańcami w skansenie Niebowo w Wincentynowie, gmina Sławno

Wykład o historii skansenu i walorach twórczości ludowej, plastyka papierowa

18:00 Spotkanie z zespołami folklorystycznymi i śpiewaczymi z gminy Sławno, miejsce: skansen Niebowo, Wincentynów, gmina Sławno

02.07 (czwartek)

10.00-12.00 – Happening artystyczny dla dzieci „Nasz mały eco świat”, miejsce: MDK w Opocznie (zapisy w MDK Opoczno)

03.07 (piątek)

13.00-14.30 – Spotkanie warsztatowo-artystyczne, miejsce: RCK w Drzewicy (zapisy w MDK Opoczno)

15.00 – Spływ kajakowy dla artystów malarzy, miejsce: zalew w Drzewicy

04.07 (sobota)

14:00 – Wernisaż wystawy poplenerowej, miejsce: Ośrodek w Miedznej Murowanej

15.00-18.00 – Konkurs piosenki „Eco-song”, miejsce: muszla koncertowa w Białaczowie

Wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój świat jest eco”, miejsce: muszla koncertowa w Białaczowie

18.00 – Koncert zespołów z gminy Białaczów: zespół ludowy „Owczareczek”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Chór z Gimnazjum w Białaczowie

05.07 (niedziela)

13.00 – Podsumowanie projektu w Ośrodku w Miedznej Murowanej

Od 30.06 do 04.07 – praca artystów malarzy w plenerze

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w projekcie „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej. Bliższe spotkania z ekologią i eco-sztuką w powiecie opoczyńskim – edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego”. Serdecznie zachęcamy do czynnego uczestnictwa…

Prosimy o zapoznanie się z treścią plakatu. Kliknij, aby powiększyć…

no images were found