Piknik strzelecki w nowej strzelnicy sportowej w Żarnowie

Dodano: niedziela, 21 maja 2017

Gmina Żarnów w 2016 roku użyczyła Jednostce Strzeleckiej 2036 im. Oddziału Partyzanckiego „Błysk” w Paradyżu bardzo atrakcyjny teren po nieczynnych, wyeksploatowanych kamieniołomach w zachodniej części Żarnowa (Tresta Wesoła). W krótkim czasie zorganizowano tam strzelnicę sportową, jedną z nielicznych w regionie. Teren został przystosowany do organizowania zawodów strzeleckich.

Obiekt otacza las, co jeszcze bardziej podnosi jego walory krajobrazowe. Wykorzystano wielkie piaskowcowe bloki, skalny rumosz oraz naturalne osłony terenu, po to, by obiekt spełniał rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Wierzymy, że strzelnica sportowa w Żarnowie stanie się jedną z atrakcji Gminy Żarnów, bowiem już przyciąga liczne grupy żołnierzy, strzelców i przedstawicieli służb mundurowych, którzy u nas chcą szlifować swoje umiejętności strzeleckie.

W niedzielę, 28 maja 2017 roku w godz. 10.00 – 17.00 na strzelnicy w Żarnowie odbędzie się Piknik Strzelecki. Ma on charakter całkowicie rekreacyjny. Od jego uczestników nie wymaga się zezwoleń na broń czy spełnienia jakichkolwiek wymogów formalnych. Nad bezpieczeństwem uczestników na każdym stanowisku czuwać będzie instruktor, zapewniając indywidualny instruktaż i opiekę.

Niedaleko strzelnicy, na stadionie KS Kasztelan Żarnów, odbywać się będą Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP z terenu Gminy Żarnów.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 733-708-233 lub 609-184-031. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W załączeniu – plakat. Kliknij, aby powiększyć…