Piłkarze z Żarnowa zwycięzcami Turnieju o Puchar Wójta Gminy Żarnów `2012

Dodano: piątek, 14 września 2012

Mimo, iż Mistrzostwa Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie już się zakończyły, to piłkarskie emocje w Naszej Gminie trwały nadal. Powodem była kolejna edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy Żarnów, którą zorganizowano w dwie kolejne niedziele, 8 i 15 lipca 2012 roku. Miejscem piłkarskich zmagań było boisko piłkarskie przy Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie, tak jak w 2011 roku. Po raz ostatni grano na trawiastej nawierzchni, bowiem już wkrótce rozpoczęła się tam budowa kompleksu boisk sportowych „Orlik `2012”.

Do zawodów przystąpiły drużyny z miejscowości gminy: Sielec, Pilichowice, Skórkowice, Żarnów, Żarnów Junior, Pilichowice Junior, Trojanowice, Miedzna Murowana i Topolice. Tegoroczna edycja turnieju należała do najbardziej wyrównanych na przestrzeni ostatnich lat. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano spotkania systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały drużyny Żarnowa, Sielca, Pilichowic i Skórkowic. W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się drużyny Żarnowa i Skórkowic. Spotkanie było ciekawym pojedynkiem. Do przerwy Żarnów prowadził 1:0. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się rezultatem 3:0. W drugim pojedynku półfinałowym spotkały się zespoły Sielca i Pilichowic. Do przerwy utrzymywał się wynik 3:1. Zaskoczeni takim obrotem meczu piłkarze Pilichowic ruszyli do odrabiania strat i po zmianie stron do siatki rywala trafili dwa razy. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry padł remis 3:3. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy i o awansie do finału zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy Sielca

W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny Skórkowic oraz Pilichowic. Od początku przewagę osiągnęli zawodnicy Skórkowic, prowadząc 2:1 do przerwy. Pomimo kilku dobrych sytuacji piłkarzom z Pilichowic nie udało się doprowadzić do wyrównania. W finale spotkali się finaliści z poprzedniego roku – zespoły z Żarnowa oraz Sielca. Spotkanie należało do wyrównanych. Zarówno jedna i druga drużyna stworzyła sobie sytuacje do zdobycia bramki, jednak regulaminowy czas gry oraz dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W karnych wygrali żarnowianie 3:1 i drugi raz z rzędu zostali mistrzami Gminy Żarnów. Zawody prowadził Łukasz Chmal, natomiast za organizację i przebieg turnieju odpowiedzialny był Konrad Zwierzyński. Puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Żarnowie wręczyli Wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki  oraz wiceprezes KS Kasztelan Żarnów Waldemar Nowakowski. Wójt na zakończenie podziękował wszystkim zawodnikom, a także licznie przybyłym kibicom za udział w turnieju oraz zaprosił na Piłkarski Puchar Lata w Skórkowicach, którego termin wyznaczono na dzień 29 lipca 2012 r.

Wyniki Turnieju o Puchar Wójta Gminy Żarnów:

Grupa I – tabela końcowa

1. Żarnów 10 pkt
2. Sielec 8 pkt
3. Junior Żarnów 7 pkt
4. Miedzna Murowana 3 pkt
5. Topolice 0 pkt

Sielec 1-1 Junior Żarnów
Żarnów 2-0 Topolice
Sielec 3-1 Topolice
Miedzna Murowana 0-1 Żarnów
Żarnów 1-0 Junior Żarnów
Miedzna Murowana 1-3 Sielec
Żarnów 0-0 Sielec
Miedzna Murowana 0-3 Junior Żarnów
Junior Żarnów 4-0 Topolice
Miedzna Murowana 2-1 Topolice

Grupa II – tabela końcowa

1. Pilichowice 9 pkt
2. Skórkowice 6 pkt
3. Trojanowice 3 pkt
4. Junior Pilichowice 0 pkt

Pilichowice 3-0 Junior Pilichowice
Trojanowice 0-2 Skórkowice
Pilichowice 2-0 Skórkowice
Junior Pilichowice 0-2 Trojanowice
Junior Pilichowice 0-1 Skórkowice
Pilichowice 1-0 Trojanowice

Półfinały:

Żarnów 3-0 Skórkowice
Sielec 3-3 k 3:2 Pilichowice

Mecz o 3 miejsce:

Skórkowice 1:0 Pilichowice

Finał:

Żarnów 0:0 k. 3:1 Sielec