Spotkanie integracyjne w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach

Dodano: czwartek, 26 czerwca 2014

18 czerwca 2014 roku, już po raz kolejny Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach zorganizował spotkanie, które miało na celu zintegrowanie środowisk niepełnosprawnych oraz środowisk pracujących na rzecz tych osób. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy oraz pracownicy Domów Pomocy Społecznej w Końskich, Drzewicy, Łochyńska i Niemojowic. Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anna Mroczek, Starosta Opoczyński Marek Ksyta, Wicestarosta Józef Róg, Wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki, Sekretarz Gminy Żarnów Bogdan Kubiszewski, Skarbnik Powiatu Anna Słoniewska, Sekretarz Powiatu Opoczyńskiego Grażyna Wielgus, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie Wiesława Kurowska wraz z pracownikami, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy Krzysztof Wylon oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku Marzena Herman. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęła Dyrektor DPS w Niemojowicach Renata Konecka, witając zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników. Następnie głos zabrali zaproszeni goście – Marek Ksyta i Krzysztof Nawrocki. Szczególne podziękowania zostały skierowane do  Anny MroczekDyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi za wsparcie finansowe przy budowie nowego Domu w Niemojowicach. Pani Dyrektor otrzymała upominek w postaci ręcznie wykonanych prac naszych mieszkańców.

W dalszej części spotkania przedstawiciele wszystkich DPS zaprezentowali swój dorobek artystyczny na scenie, przygotowanej przez pracowników Urzędu Gminy w Żarnowie. Spotkanie integracyjne miało charakter taneczno – zabawowy. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Marex” Marka Jaworskiego, natomiast liczne konkursy i zabawy grupowe przygotowali pracownicy DPS w Niemojowicach. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek i dania z grilla. Tegoroczne spotkanie integracyjne w Niemojowicach na długo pozostanie w pamięci zarówno gospodarzy, jak i zaproszonych mieszkańców zaprzyjaźnionych DPS.

Zabawa została zorganizowana na świeżym powietrzu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Uczestnikom dopisywał dobry humor i z uśmiechem na twarzach wrócili do swoich domów. Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za wspólną zabawę!