Sukces Stowarzyszenia Miłośników Tradycji i Kultury z Miedznej Murowanej w wojewódzkim konkursie

Dodano: sobota, 29 czerwca 2013

Dnia 27 czerwca 2013 roku w Gminie Buczek (powiat łaski) odbyło się zorganizowane z wielkim rozmachem Wojewódzkie Święto Truskawki. W czasie truskawkowego święta odbyło się wręczenie nagród laureatkom konkursu kulinarnego „Smaki, które pamiętam z dzieciństwa”. W tym roku swoje udział w konkursie zgłosiły mieszkanki naszej Gminy – przedstawicielki Stowarzyszenia Miłośników Tradycji i Kultury w Miedznej Murowanej, kierowanego przez Genowefę Czajkowską.

Komisja powołana przez Marka Mazura, dyrektora Oddziału Terenowego ARR w Łodzi i przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, poddała ocenie wszystkie ze zgłoszonych prac. Została ona podzielona na dwa etapy: I etap – stopień trudności przygotowania 30%, unikalności i historia potrawy 50%, wygląd potrawy (na podstawie fotografii) 20%; II etap – walory smakowe 50%, estetyka przygotowania potrawy 30%, sposób podania 20%.

Do drugiego etapu zakwalifikowały się trzy prace, z czego jedną z nich była praca przedstawicielek naszej Gminy. Po wnikliwej analizie komisji ogłoszono wyniki konkursu. Z wielką radością pragniemy pogratulować przedstawicielkom Stowarzyszenia Miłośników Tradycji i Kultury w Miedznej Murowanej za zajęcie I miejsca za potrawę: pierogi z kaszy gryczanej i mięsa mielonego. II miejsce zajęły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Chojnem za potrawę: żeberka duszone w kapuście z beczki, a III miejsce zajęły przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Gminy Wróblew za kluski żelazne z wątróbką drobiową po wróblewsku.Wszystkie wyróżnione Panie otrzymały nagrody z rąk Zofii Krzyżanowskiej z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Adriana Rola – zastępcy dyrektora Ośrodka Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Łodzi.

Bardzo serdecznie gratulujemy zaangażowanym członkiniom stowarzyszenia z Miedznej Murowanej i dziękujemy za wspaniałe promowanie Gminy Żarnów w województwie łódzkim…