Udany festyn rodzinny „Bawmy się razem” żarnowskich placówek oświatowych

Dodano: czwartek, 20 sierpnia 2015

Tradycją w naszych szkołach stały się już wspólne obchody: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Wszystkie te trzy imprezy obchodziliśmy już po raz drugi na rodzinnym festynie „Bawmy się razem”. Głównymi organizatorami imprezy, która na stałe wpisała się w harmonogram przedsięwzięć organizowanych na terenie gminy Żarnów były: Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej, Szkoła Podstawowa im. Juliana Bartoszewicza, Zespól Szkól Zawodowych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnienie sportowego, zdrowego stylu życia. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych oraz indywidualnych. Piknik Rodzinny był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi. W sobotnie, czerwcowe popołudnie teren wokół żarnowskiego gimnazjum był pełen gwaru i wesołej zabawy.

Każda z placówek oświatowych na scenie przygotowała występ artystyczny, prezentując przy tym jednocześnie swoje talenty i umiejętności recytatorskie, wokalne, muzyczne i aktorskie. Podczas festynu odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego: „ Zagrożenia – Przyroda – Człowiek” i wręczenie nagród w konkursach o tejże tematyce. Konkursy, które odbyły się podczas realizacji tego programu miały charakter: plastyczny, fotograficzny oraz wiedzy o ekologii. Podczas trwania festynu, Szkolne koło Caritas przygotowało loterię fantową, na której każdy los był wygrany, a dochód przeznaczony na potrzeby działalności organizacji.

Każdy, kto chciał, mógł ozdobić swoją twarz kolorowymi rysunkami wykonywanymi przez młodych plastyków, a włosy pomalować na wszystkie kolory tęczy. Dla najmłodszych przygotowano nie lada gratkę w postaci zjeżdżalni w dmuchanym zamku, która była oblegana do ostatnich chwil imprezy. Nie zabrakło również atrakcji dla starszych uczestników pikniku. Dzielni ojcowie i odważne mamy miały okazję usiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego, by choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi zawodowi strażacy.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie przygotowali pokaz swoich umiejętności sprawnościowych. Cały czas dopisywała nam niezła pogoda, wilczy apetyt, dobry humor i atmosfera świetnej zabawy. Chwile licznych, piknikowych przyjemności i rekreacji upłynęły nam szybko, ale przyniosły radość oraz poczucie, że w naszych placówkach dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele lubią i umieją zarówno wspólnie pracować, jak i się bawić.