Udany Festyn Rodzinny „Mama, Tata i Ja” w Żarnowie

Dodano: sobota, 24 maja 2014

18 maja 2014 roku po raz pierwszy w Żarnowie odbył się Festyn Rodzinny „Mama Tata i Ja”. Organizatorami imprezy mającej na celu integrację mieszkańców były wszystkie żarnowskie placówki oświatowe. Głównym celem przedsięwzięcia było zaangażowanie całych rodzin we wspólne spędzanie czasu wolnego, będące ważnym czynnikiem integrującym rodziny oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, rozrywkę i wypoczynek. Impreza ta połączyła w sobie trzy święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Podczas festynu przygotowano dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje. Piknik Rodzinny był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi. W słoneczne popołudnie teren wokół żarnowskiego gimnazjum był pełen gwaru i wesołej zabawy.

Na scenie zaprezentowali się artyści Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Zespołu Szkół Zawodowych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Każdy z organizatorów przygotował swój własny program artystyczny. Nie zabrakło dobrej muzyki, poezji, pokazów tanecznych, a miłośnicy „Familiady” i „Jakiej to melodii” mogli spróbować swych sił biorąc udział w teleturniejach. Podczas festynu wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki wręczył nagrody w gminnych konkursach plastycznym i fotograficznym „Żarnów w obiektywie”.

Każdy, kto chciał, mógł ozdobić swoją twarz kolorowymi rysunkami, a włosy pomalować na wszystkie kolory tęczy. Dla najmłodszych przygotowano nie lada gratkę w postaci zjeżdżalni w dmuchanym zamku, która była oblegana do ostatnich chwil imprezy. Nie zabrakło również atrakcji dla starszych uczestników pikniku. Dzielni ojcowie i odważne mamy miały okazję usiać za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego, by choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi zawodowi strażacy. Ogromną frajdę sprawiły też dzieciom i rodzicom zmagania sportowe, a głośny doping towarzyszył rywalizacji w żonglerce, skokach na gumowej piłce czy przeciąganiu liny. Przez cały czas trwania pikniku dla uczestników był rozstawiony stół ze słodyczami, napojami, a także każdy został poczęstowany kiełbaską z grilla.

Cały czas dopisywała nam niezła pogoda, wilczy apetyt, dobry humor i atmosfera świetnej zabawy! Chwile licznych, piknikowych przyjemności i rekreacji upłynęły nam szybko, ale przyniosły radość oraz poczucie, że w naszych placówkach dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele lubią i umieją zarówno wspólnie pracować, jak i się bawić. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny „Kasaraba”, który zachęcił zebranych do wspólnej zabawy.

Źródło: ZSZ Żarnów