Wielki sukces najmłodszych piłkarzy KS Kasztelan Żarnów

Dodano: poniedziałek, 27 lutego 2017

26 lutego 2017 roku najmłodsza drużyna KS Kasztelan Żarnów (rocznik 2007 i młodsi) udała się do Moszczenicy na turniej „Skalnik Cup II”, organizowany przez MGKS Skalnik Sulejów. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Skalnik Sulejów I, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, KKS Concordia Piotrków, Włókniarz Moszczenica, Skalnik Sulejów II, Kasztelan Żarnów, IKS Inowłódz oraz UKS Concordia Piotrków Trybunalski.

Żarnowska drużyna trafiła do grupy z drużynami: Skalnik Sulejów II, IKS Inowłódz i UKS Concordia Piotrków Trybunalski. W pierwszym meczu Kasztelan pewnie pokonał Skalnik Sulejów 3:0, a w następnym spotkaniu zmierzył się z UKS Concordia Piotrków. W tym meczu odniósł przekonywujące zwycięstwo aż 4:0 i już był pewny I miejsca w swojej grupie, ponieważ mecz pomiędzy Skalnikiem Sulejów a Inowłodzem zakończył się remisem 1:1. W ostatnim meczu z Inowłodzem, trener Kasztelana wystawił rezerwowy skład, by dać szanse gry wszystkim piłkarzom. Niestety, nasza drużyna poniosła porażkę 0:4, choć nic to nie zmieniło w tabeli. KS Kasztelan utrzymał I miejsce w swej grupie.

 W półfinale Kasztelan zmierzył się z drużyną Skalnika Sulejów I. Spotkanie stało na wysokim poziomie, obie drużyny stwarzały wiele sytuacji bramkowych, lecz żadnej z drużyn nie udało się ich zamienić na gola. O tym, kto zagra w finale musiały decydować rzuty karne, w których to nasza drużyna okazała się lepsza i wygrała 3:2! I w taki oto sposób nasza drużyna do finału. W najważniejszym meczu turnieju miała się po raz kolejny zmierzyć z drużyną z Inowłodza. IKS Inowłódz dostał się do finału również po rzutach karnych, w których pokonał Mazovię Tomaszów Mazowiecki 2:1. W finale obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia goli, lecz to drużyna przeciwna okazała się bardziej skuteczna i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla drużyny z Inowłodza. Nasza drużyna zajęła II miejsce…

Mimo tego, nasza drużyna zaprezentowała się naprawdę z bardzo dobrej strony. Widać u naszych zawodników coraz większe postępy, co dobrze rokuje na przyszłość. Wynik jest sprawą drugorzędną – powiedział po turnieju trener naszej najmłodszej drużyny Wojciech Antos.Najważniejsza jest zabawa, a nasza drużyna bawiła się świetnie, na ustach młodych zawodników było widać zadowolenie, oraz towarzyszący im na całym turnieju uśmiech, który nie schodził z ich twarzy do końca zawodów! Na wygrane jeszcze przyjdzie czas, nasza drużyna zdobyła bardzo cenne doświadczenie mogąc rywalizować z mocnymi przeciwnikami, które na pewno w przyszłość im się przyda. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Zatem krótko podsumowując, turniej w Moszczenicy uważamy za udany i dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

A Kasztelan wrócił z turnieju z II miejscem i bardzo cennym doświadczeniem. Serdecznie gratulujemy…

Źródło: KS Kasztelan Żarnów