Włodzimierz Szafiński kandydatem do tytułu Człowiek Roku 2016 Powiatu Opoczyńskiego

Dodano: piątek, 03 lutego 2017

Zapraszamy naszych Czytelników do udziału w kolejnej edycji plebiscytu na Człowieka Roku 2016 Powiatu Opoczyńskiego. Przypominamy, iż w ubiegłorocznym plebiscycie Włodzimierz Szafiński zajął zaszczytne trzecie miejsce.

Na łamach „Dziennika Łódzkiego” w ubiegłym roku o Włodzimierzu Szafińskim tak pisano: W naszym plebiscycie znacząco wyprzedził Dominika Niemirskiego, prezesa Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, czy Barbarę Stępień, rzeczniczkę prasową opoczyńskiej komendy policji. Emerytowany nauczyciel, prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, oddział w Żarnowie, przodownik turystyki pieszej, górskiej i kolarskiej, instruktor krajoznawstwa Polski, pasjonat oraz instruktor ochrony przyrody. W ciągu 19 lat zorganizował niezliczoną ilość rajdów i wycieczek – około 140 rajdów pieszych, 76 wycieczek do Teatru Wielkiego w Łodzi, szkoleń kadry turystycznej, przegląd poezji, wycieczki i konferencje popularno-naukowe. Organizowanie już od blisko dwudziestu lat wyjazdów na spektakle do Łodzi, zaowocowało ustanowieniem przez żarnowski oddział PTTK specjalnej odznaki „Miłośnik teatru”. Jest znanym popularyzatorem sztuki operowej, baletowej i i dramatycznej. Poświęca wiele uwagi pracy w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej. Wyróżniony tytułem i medalem „Nauczyciel kraju ojczystego”, Odznaką Honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ubiegłym roku został laureatem nagrody powiatu opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

W tym roku Włodzimierz Szafiński został ponownie nominowany, dlatego też zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na Naszego Kandydata!

Na liście kandydatów do tego tytułu, który będziemy przyznawać drugi rok z rzędu, znalazły się osobowości wskazane przez kolegium redakcyjne oraz naszych czytelników. Na liście znajdują się osoby działające w polityce, samorządzie, gospodarce, kulturze w różnego rodzaju instytucjach.

Są wśród nich ubiegłoroczni laureaci. W ubiegłym roku plebiscyt Człowiek Roku 2015 Powiatu Opoczyńskiego wygrała Marta Lewandowska (3988 głosów), a na podium byli także Andrzej Śpiewak (3218 głosów) i Włodzimierz Szafiński (3119 głosów). Pozostałe miejsca zajęli: 4. Dominik Niemirski (prezes Drzewickiego Centrum Wolontariatu “Ofiarna dłoń”) – 2264 głosy; 5. Asp. Barbara Stępień (rzecznik prasowy Komendy Policji w Opocznie) – 2005 głosów; 6. Tomasz Miękus (właściciel Centrum Tańca i Ruchu TICO w Opocznie) – 1706 głosów; 7. Jacek Wojtarek (trener sekcji biegowej Opoczno Sport Team) – 1607 głosów; 8. Zofia Dębowska (założycielka Fundacji Uśmiech Dziecka to Nasz Cel w Opocznie) – 1171 głosów; 9. Adam Grabowski (dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie) – 1007 głosów; 10. Przemysław Gierczak (trener kolarzy LKK LUKS Sławno) – 989 głosów. W plebiscycie na Człowieka Roku 2015 Powiatu Opoczyńskiego oddano prawie 25 tys. głosów. O tytuł walczyło wówczas 23 kandydatów.

Jak będzie można wybrać „Człowieka Roku”? Głosowanie odbywać się będzie na dwa sposoby:

za pośrednictwem sms – jeden sms w cenie 2,46 zł brutto. Jeden sms to 10 głosów (można oddać dowolną ilość głosów dziennie). Początek głosowania od 20.01.17 godz. 9 – koniec 24.02.17 o godz. 21.59.59.

za pośrednictwem Facebooka – 1 klik to 3 głosy na wybranego kandydata. Dziennie można oddać jeden klik na wybranego kandydata. Początek głosowania od 20.01.17 godz. 9, koniec głosowania 24.02.17 o godz. 21.59.59.

Zwycięzca Plebiscytu otrzyma tytuł „Człowieka Roku 2016 w Powiecie Opoczyńskim”, pamiątkową paterę oraz prezentację na łamach tygodnika i serwisu naszemiasto.pl. Uczestnicy, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają tytuł finalisty plebiscytu, pamiątkowy dyplom oraz prezentację na łamach tygodnika i serwisu naszemiasto.pl.

Plebiscyt zwieńczy uroczysta gala, na której nagrodzimy i zaprezentujemy laureatów naszego plebiscytu.

Link – głosowanie w plebiscycie: http://www.dzienniklodzki.pl/plebiscyt/czlowiek-roku-2016-powiatu-opoczynskiego,38254,t,id.html