Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w powiecie opoczyńskim

Dodano: czwartek, 26 września 2019

W tym roku wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki uczcimy na terenie powiatu opoczyńskiego. Jest to idealne miejsce o ogromnym potencjale do celebrowania turystycznego święta.

Podczas spotkań branżowych i wycieczek dla mieszkańców województwa uczestnicy obchodów będą mieli okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi powiatu opoczyńskiego, praktycznie dotknąć jego dziedzictwa historycznego i przyrodniczego,  poczuć zapach i smak tradycyjnych potraw i zauroczyć się barwą i wzorami opoczyńskiego folkloru.

Aby zachęcić do odkrywania opoczyńskich skarbów w sobotę zostaną zorganizowane bezpłatne wycieczki autokarowe na które można zapisać się na portalu www.elodzkie.pl. Autokary będą zabierać uczestników z wyznaczonych miejsc zbiórki w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej i Tomaszowie Mazowieckim. W niedziele, na krajoznawczą wycieczkę do Opoczna będzie można pojechać pociągiem z Łodzi w ramach projektu „Kolejowe niedziele”.

Szczegółowy program Obchodów w załączonym PLIKU

Światowy Dzień Turystyki ustanowiony w 1979 r. decyzją Światowej Organizacji Turystyki – UNWTO jest świętem turystów, branży turystycznej, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń i wszystkich zainteresowanych rozwojem turystyki. 

Wydarzenie ma na celu upowszechnienie turystyki w naszym regionie i ukazanie mieszkańcom walorów i atrakcji, z których można korzystać w pobliżu miejsca zamieszkania

Zapraszamy!

kliknij, aby powiększyć…