Wyniki III Turnieju w Piłkę Siatkową o puchar Wójta Gminy Żarnów

Dodano: czwartek, 11 kwietnia 2013

W dniu 5 kwietnia 2013 roku w hali sportowej Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie rozegrano III Gminny Turniej w Piłkę Siatkową. Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Żarnów. Do zawodów przystąpiło osiem amatorskich zespołów. W czasie rozgrywek obowiązywały aktualne przepisy gry w siatkówkę. Spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów. Drużyny rozstawiono w dwóch grupach, gdzie zagrał każdy z każdym. Następnie zwycięzcy grup grali o Mistrzostwo Gminy Żarnów, natomiast drużyny z drugich miejsc zmierzyły się w małym finale (o trzecie miejsce). Rywalizacja na parkiecie była bardzo zacięta, a mecze stały naprawdę na wysokim poziomie. Kolejny turniej przyciągnął liczne rzesze kibiców na żarnowską halę, zmagania toczyły się we wspaniałej atmosferze, co podkreślali wszyscy uczestnicy. Zwycięzcą turnieju została drużyna o oryginalnej nazwie Sakra, która w finale pokonała faworyzowane Topolice 2:0. Trzecie miejsce przypadło Reaktywacji, natomiast czwarte reprezentacji Prezesi Żarnów.

Zawody prowadzili sędziowie Arkadiusz Ściubeł i Wiesław Rataj. Za przebieg zawodów odpowiedzialny był Konrad Zwierzyński. Drużyny, które zajęły cztery pierwsze miejsca otrzymały z rąk Wójta Gminy Żarnów – Krzysztofa Nawrockiego oraz członka zarządu KS Kasztelan Żarnów – Wiesława Rataja pamiątkowe puchary i dyplomy. Ideą turnieju była przede wszystkim dobra zabawa i propagowanie tak popularnej dyscypliny sportu, jaką niewątpliwie jest siatkówka.

Wyniki – grupa I
Topolice 2:0 Pilichowice
Prezesi Żarnów 2:0 Paszkowice
Topolice 2:0 Prezesi Żarnów
Pilichowice 0:2 Paszkowice
Topolice 2:0 Paszkowice
Pilichowice 0:2 Prezesi Żarnów

Klasyfikacja
1. Topolice 9 pkt
2. Prezesi Żarnów 6 pkt
3. Paszkowice 3 pkt
4. Pilichowice 0 pkt

Wyniki – grupa II
Reaktywacja 2:0 Fantazja
Trojanowice 0:2 Sakra
Reaktywacja 2:0 Trojanowice
Fantazja 0:2 Sakra
Reaktywacja 0:2 Sakra
Fantazja 1:2 Trojanowice

Klasyfikacja
1. Sakra 9 pkt
2. Reaktywacja 6 pkt
3. Trojanowice 3 pkt
4. Fantazja 0 pkt

Mecz o 3 miejsce
Prezesi Żarnów 0:2 Reaktywacja

Finał
Topolice 0:2 Sakra

Składy najlepszych drużyn:

Sakra: Karol Kurzyk, Piotr Bociek, Robert Szewczyk, Łukasz Nowak, Przemysław Nowak, Dawid Chrzanowski i Tomasz Górski.

Topolice: Paweł Świątek, Rafał Świątek, Marcin Palus, Tomasz Wilk, Damian Nowak i Michał Kołodziejczyk.

Reaktywacja: Tomasz Sieroń, Andrzej Jakubowski, Tomasz Kmiecik, Adam Bociek, Sławomir Kmiecik i Marcin Baranowski.

Prezesi Żarnów: Robert Krzywkowski, Bartłomiej Jędrzejczyk, Sebastian Jędrzejczyk, Jakub Stańczyk, Maciej Stępień, Mateusz Jędrasik, Patryk Wrzeszcz, Michał Spasiński, Artur Przybyła i Arkadiusz Jakubowski.

Warto podkreślić, iż reprezentacja gminy wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego, które odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia 2013 roku w Żarnowie. W tym turnieju nasi siatkarze zajęli II miejsce.