XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarnowie

Dodano: piątek, 07 marca 2014

Z pewnym opóźnieniem, ale z kronikarskiego obowiązku, podajemy ważną informację o kolejnej kweście WOŚP w Żarnowie. Wzorem lat ubiegłych, dzięki przychylności Dyrekcji Szkoły Podstawowej  im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, już w miesiącu listopadzie 2013 r. w placówce tej został zarejestrowany Żarnowski Sztab WOŚP, któremu – tradycyjnie od wielu lat – przewodniczy Krzysztof Wesołowski, bardzo zaangażowany nauczyciel SP Żarnów.

Wraz z rejestracją sztab rozpoczął prace związane z organizacją XXII Finału WOŚP na terenie gminy Żarnów. Zarejestrowano 35 wolontariuszy (chętnych było znacznie więcej) z terenu całej gminy. W zdecydowanej większości byli to uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Żarnowie. Jak co roku, jako jedna z pierwszych swoją gotowość do pracy jako wolontariuszka  zgłosiła Justyna Głowa. Warto w tym miejscu przypomnieć że swoją przygodę z WOŚP rozpoczęła ona jako uczennica klasy „0” w Szkole Podstawowej w Żarnowie i nieprzerwanie od 12 lat jest z naszym sztabem, będąc już uczennicą drugiej klasy LO w Opocznie.

      W dniu 12 stycznia 2014 roku w trakcie XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze zebrali 7804,55 zł oraz 9,1 euro. Po raz kolejny największą skutecznością mogła sie pochwalić Justyna Głowa w której puszce znalazło się aż 1614,80 zł oraz 5 euro.

Warto także przypomnieć ze w trakcie tegorocznego finału zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Wszystkim darczyńcom oraz Wolontariuszom składamy gorące podziękowania za ofiarność i trud związany z organizacja Finału. Do zobaczenia za rok w trakcie XXIII Finału.