Z Opoczna szybciej do Krakowa, Katowic i Warszawy. Nowy przystanek kolejowy na CMK

Dodano: wtorek, 09 grudnia 2014

Od niedzieli, 14 grudnia 2014 roku rusza Opoczno Południe – nowa stacja na kolejowej mapie Polski. To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego i gminy Żarnów (przez którą przebiega linia kolejowa CMK). Od 14 grudnia pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku na Centralnej Magistrali Kolejowej – Opoczno Południe. Obiekt zapewni mieszkańcom Opoczna i okolicznych miejscowości bezpośrednie i szybkie połączenia z Warszawą, Krakowem, Katowicami czy Wrocławiem. Każdego dnia z przystanku odjeżdżać będzie 8 par pociągów.

Symbolicznej inicjacji połączeń kolejowych z Opoczna Południa dokona grupa mieszkańców Opoczna, która zbierała podpisy pod petycją do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie utworzenia przystanku kolejowego w Opocznie. W swoją pierwszą podróż opocznianie pojadą w niedzielę 14 grudnia do Krakowa pociągiem o godzinie 11.10, skąd wrócą do Opoczna ok. godz. 18.00.

Opoczno jest kolejnym miastem po Włoszczowie, gdzie będą zatrzymywać się pociągi kursujące po Centralnej Magistrali Kolejowej. Do tej pory podróż do stolicy koleją czy komunikacją autobusową trwała ponad trzy godziny. Od 14 grudnia mieszkańcy naszego regionu, będą mogli dojechać koleją do stolicy w niewiele ponad godzinę. Z nowego peronu pociągi odjadą również w kierunku Krakowa, Zakopanego, Katowic, Wrocławia, Szklarskiej Poręby, Raciborza, Krynicy Górskiej, Poznania, Olsztyna czy Lublina. Nowa stacja Opoczno Południe pozwoli na stworzenie regionalnego węzła przesiadkowego, zapewniającego lepszy dostęp do transportu kolejowego nie tylko mieszkańcom Opoczna, ale także podróżnym z pobliskich miejscowości.

W związku z uruchomieniem stacji Opoczno Południe, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie uruchamia specjalną linię komunikacyjną oznaczoną jako numerem 4. Autobusy tej linii kursować będą na trasie Optex – Opoczno Południe – Optex, w godzinach dostosowanych do rozkładu jazdy pociągów na stacji Opoczno Południe. W ten sposób zapewniony będzie dojazd pasażerów do przystanku kolejowego oraz powrót do centrum miasta. Większość kursów wykonywanych będzie przez siedem dni tygodnia od poniedziałku do niedzieli, za wyjątkiem czterech połączeń, z których trzy nie będą realizowane w soboty, a jedno w niedziele.

Jednocześnie przypominamy, że zakupu biletów na połączenia kolejowe ze stacji Opoczno Południe można dokonać bezpośrednio u konduktora pociągu po zgłoszeniu tego faktu bezpośrednio po wejściu do pociągu lub też za pośrednictwem strony internetowej pod adresem www.intercity.pl. Szczególnie ta druga możliwość jest interesująca dla przyszłych podróżnych, ze względu na akcję promocyjna „Wcześniej –Taniej”, dzięki której bilet wykupiony odpowiednio wcześniej może być tańszy nawet o 30 procent. Przykładowo uczeń/student, któremu przysługuje zniżka w wysokości 51 procent może z Krakowa do Opoczna przyjechać już za 12,69 złotych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowych i bardzo atrakcyjnych usług kolejowych.