„Z ortografią za pan brat”

Dodano: piątek, 23 kwietnia 2010

14 kwietnia 2010 r. w murach Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie gościli mistrzowie ortografii ze szkół podstawowych z gminy Żarnów i gminy Paradyż.

Powodem był II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej w Żarnowie” organizowany przez panią dyrektor Marię Grzybowską oraz nauczycielki języka polskiego: p. Monikę Pisiałek, p. Barbarę Gołąb i p. Annę Stańczyk. Do boju o „Złote Pióro” i miano najlepszego znawcy ortografii przystąpili uczniowie ze SP w Żarnowie, SP w Klewie, SP w Przyłęku, SP w Wójcinie, SP w Sokołowie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i doskonałą znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Udowodnili to, pisząc niemal bezbłędnie „Zadań niewiele o tym, że pewien próżniak zmienił się…”

I miejsce zajęła uczennica SP w Sokołowie Karolina Juźwik, II miejsce – Łukasz Leśniewski ze SP w Przyłęku, III miejsce – Julia Gołąb ze SP w Żarnowie. Przyznano również dwa wyróżnienia: Anecie Melce ze SP w Wójcinie i Igorowi Perlikowskiemu ze SP w Przyłęku. Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody: pióra, długopisy i książki. Pozostali uczestnicy także zostali obdarowani upominkami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie miłośników trudnej polskiej ortografii i spotkamy się po raz trzeci.