Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „NICOLAUSA”

Dodano: poniedziałek, 23 stycznia 2012

W pierwszych dniach stycznia 2012 roku – po dość długiej przerwie – ukazał się dawno oczekiwany przez mieszkańców gminy kolejny numer żarnowskiego kwartalnika „NICOLAUS”. Jest to już 17 numer lokalnego pisma, które ukazało się w podwójnej objętości, jako tzw. „WYDANIE SPECJALNE”. 24-stronicowe kolorowe gminne czasopismo, zyskało zmienioną, atrakcyjną szatę graficzną. Różni się od poprzednich również i tym, że ma charakter biuletynu informacyjnego gminy Żarnów. Do tej pory kwartalnik (wydawany w latach 2004-2010) dotyczył najczęściej problematyki oświatowo-kulturalnej i historycznej, a bieżący numer ma profil społeczno-gospodarczy i wynika z zapotrzebowania społecznego na tego typu tematykę. Pismo wypełniło istniejącą od dawna informacyjną lukę na linii: samorząd – mieszkańcy gminy. Znalazło się w nim 46 różnorodnych artykułów, dotyczących gminy Żarnów. Dzięki „NICOLAUSOWI” do społeczeństwa trafiły gruntownie opracowane informacje o wszystkich najważniejszych działaniach gospodarczych i komunalnych gminy w 2011 roku.

 

 

 

„NICOLAUS” został bezpłatnie dostarczony do wszystkich gospodarstw domowych w gminie Żarnów i teoretycznie powinien trafić do wszystkich zainteresowanych mieszkańców. W dystrybucji pisma pomogli niektórzy radni i sołtysi, a także zaangażowani pracownicy gminy, którym z całego serca dziękujemy. Tym samym, pismo z podtytułem „Najważniejsze wydarzenia społeczno-gospodarcze w gminie Żarnów w 2011 roku”, trafiło do mieszkańców. Jest również dostępne w Internecie na gminnym portalu informacyjnym www.zarnow.eu (zakładka: Kwartalnik NICOLAUS). Niestety, z przyczyn technicznych nie udało się zamieścić w nim wszystkich najważniejszych treści. Być może stanie się to w najbliższych numerach.

 

 

Życząc miłej lektury, zachęcamy wszystkich Czytelników do współtworzenie kolejnych numerów naszego żarnowskiego czasopisma. Łamy naszego lokalnego wydawnictwa będą dostępne dla wszystkich tych, którzy chcą aktywnie włączyć się w kreowanie nowej rzeczywistości, a także budowanie pozytywnego wizerunku gminy Żarnów – naszej „małej Ojczyzny” i wszystkich Jej mieszkańców…