Zamknięcie DK nr 74 w miejscowości Solec – Gmina Paradyż w związku z przebudową wiaduktu kolejowego

Dodano: środa, 17 marca 2021

DK nr 74 będzie zamknięta od najbliższego poniedziałku, tj. 22 marca 2021 roku od godz. 10.00 do 29 marca 2021 roku. Droga będzie nieprzejezdna od Sulejowa do Żarnowa z powodu przebudowy kolejnego wiaduktu na Centralnej Magistrali Kolejowej. Wykonawca (INTOP Warszawa) wyznaczył na ten czas trasę objazdu.

Wyznaczone objazdy:
Z Sulejowa w kierunku Kielc i Końskich: DK nr 12 do Opoczna, obwodnicą do DW nr 713 i dalej DW nr 726 do Żarnowa, gdzie nastąpi powrót na DK nr 74 w kierunku Kielc lub DW nr 746 w kierunku Końskich. W przeciwnym kierunku obowiązuje analogiczna trasa przejazdu.

Główny specjalista ds. komunikacji w GDDKiA informuje, że od wtorku 30 marca prace prowadzone będą pod ruchem przy zwężeniu jezdni do 3,1 metra. Dzięki temu będzie możliwe utrzymanie ruchu dwukierunkowego. Sytuacja potrwa do 12 maja, gdy na kolejnym etapie robót wprowadzony zostanie ruch wahadłowy i taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez kolejne 5 dni.

Zakończenie prac planowane jest na grudzień bieżącego roku. Do tego czasu należy spodziewać się trzykrotnego całkowitego zamknięcia trasy na okres od 8-9 dni. Zgodnie z harmonogramem ma to nastąpić: w maju, lipcu i wrześniu. W pozostałym czasie na trasie prowadzony będzie ruch dwukierunkowy (przy wprowadzonych zwężeniach) lub wahadłowy.

Do czasu zakończenia prac, wykonawca planuje:

  • 33 dni całkowitego zamknięcia drogi,
  • 17 dni z obowiązującym ruchem wahadłowym,
  • 215 dni z ruchem dwukierunkowym przy zwężonej jezdni

Kliknij, aby powiększyć…

DK74 – Mapy Google - wiadukt Solec 1

DK74 – Mapy Google - wiadukt Solec 2