Zapraszamy na Dni Żarnowa 2013 i Dożynki Gminne (31.08 – 01.09.2013 r.)

Dodano: wtorek, 20 sierpnia 2013

Wójt Gminy Żarnów informuje, że w dniach 31 siepnia – 01 września 2013 roku organizowane jest gminne święto – IX DNI ŻARNOWA. Od lat główną ideą przyświecającą organizatorom jest integracja i aktywizowanie mieszkańców, promocja lokalnej przedsiębiorczości, kultywowanie bogatej historii i tradycji 1000-letniego Żarnowa i całej Ziemi Żarnowskiej. Dni Żarnowa to festyn rodzinny, na który przez cały rok czeka się z radością i utęsknieniem. Nasze lokalne święto w sobotę zainaugurują „I ŻARNOWSKIE SPOTKANIA z HISTORIĄ” – spotkanie poświęcone m.in. pamięci wybitnych żarnowian, ks. prof. Antoniego Roszkowskiego i por. Ignacego Tyczyńskiego. W sobotę na scenie znajdującej się na żarnowskim placu targowym, zaprezentują się nie tylko nasi rodzimi artyści, ale również znani w kraju wykonawcy muzyki disco polo.

W niedzielę odbywać się będą DOŻYNKI – GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW. Ich kulminacyjnym elementem będzie oczywiście Msza Święta w kościele św. Mikołaja w Żarnowie, podczas której nastąpi poświęcenie chleba upieczonego z tegorocznych zbóż i wieńców, uwitych przez przedstawicieli sołectw Gminy Żarnów.

W niedzielę odbędzie się dalsza część festynu, a organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program, przewidziany dla każdego odbiorcy. Zachęcamy do lektury plakatu. Serdecznie wszystkich zapraszamy…

Kliknij, aby powiększyć…