Zapraszamy na XV Dni Żarnowa i Dożynki Gminne w Żarnowie. Apel do sponsorów

Dodano: sobota, 24 sierpnia 2019

W dniach 31 sierpnia i 1 września 2019 roku organizowana jest kolejna edycja DNI ŻARNOWA. Od lat główną ideą przyświecającą organizatorom jest integracja i aktywizowanie mieszkańców, promocja lokalnej przedsiębiorczości, kultywowanie bogatej historii i tradycji 1000 – letniego Żarnowa, ale także powiatu opoczyńskiego i województwa łódzkiego.

Dni Żarnowa to festyn rodzinny, na który mieszkańcy czekają przez cały rok Z doświadczeń ubiegłych lat wynika, że społeczeństwo popiera organizację tego dwudniowego festynu i jest zainteresowane różnorodnością programu.

W bieżącym roku organizowane będą już XV DNI ŻARNOWA, tradycyjnie połączone z Dożynkami Gminnymi. Gwiazdami festynu będą m.in. BAFLO, EFFEKT, CANTABILE, MAREX, LIVERS oraz lokalne zespoły muzyczne.

W sobotę (31 sierpnia) festyn będzie zorganizowany na placu szkolnym, obok kompleksu boisk „Orlik `2012”, przy ul. Polnej w Żarnowie, natomiast w niedzielę (1 września) – na placu targowym przy ul. Koneckiej w Żarnowie. Jak zawsze przewidziano prezentacje artystyczne gminnych placówek oświatowych, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie, Domu Dziennego Pobytu Senior – WIGOR, Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach i rodzimych artystów, mieszkańców żarnowskiej gminy. Zaplanowany jest interesujący blok muzyczny dla dzieci. Zorganizowanych będzie wiele stoisk promocyjnych, bezpłatne wesołe miasteczko, a w nim liczne atrakcje dla najmłodszych.

W niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się Święto Plonów, czyli Dożynki Gminne, których najważniejszym elementem będzie Msza Święta dziękczynna, odprawiona w kościele św. Mikołaja w Żarnowie. Potem nastąpi część obrzędowa z wieńcami, podczas której wystąpią lokalne zespoły ludowe. BARDZO Serdecznie na NASZ FESTYN zapraszamy…

Gmina Żarnów corocznie zabezpiecza środki na organizację Dni Żarnowa, jednak nie wystarczają one na pokrycie wszystkich potrzeb. W dzisiejszych czasach wiele ważnych przedsięwzięć udaje się realizować dzięki zaangażowaniu sponsorów. Dzięki znaczącej pomocy ze strony sponsorów, w poprzednich edycjach naszego gminnego święta, można było znacznie uatrakcyjnić program. Wierzymy, iż tak będzie również i w bieżącym roku, a współpracując znowu doprowadzimy do wspólnego sukcesu.

Drodzy Sponsorzy! Gwarantujemy, iż w zamian za udzieloną nam jakąkolwiek pomoc finansową lub rzeczową, szeroko rozreklamujemy Waszą Firmę w środkach masowego przekazu oraz w czasie trwania uroczystości. Bannery, roll-upy i inne materiały reklamowe sponsorów zamieścimy w eksponowanych miejscach podczas trwania festynu. Prosimy Was zatem po raz kolejny o rozważenie możliwości wsparcia finansowego lub rzeczowego Dni Żarnowa `2019 (w dowolnej formie) i przyjęcia zaszczytnego honorowego tytułu oficjalnego sponsora uroczystości. Kontakt – w Urzędzie Gminy w Żarnowie, ul. Opoczyńska 5 (sekretariat@zarnow.eu, tel. 44 757-70-55).

Kliknij, aby powiększyć.