Żarnów inwestuje

Dodano: piątek, 07 sierpnia 2009

W ubiegłym miesiącu Gmina Żarnów ogłosiła przetargi na remonty pięciu dróg. Potencjalni wykonawcy mają do 21 sierpnia czas na złożenie ofert wykonania robót. Po przeprowadzeniu procedury przetargowej i podpisaniu umów rozpocznie się budowa na ulicy Stażackiej w Żarnowie oraz remonty na drogach w miejscowościach Budków, Pilichowice, Sielec i Zdyszewice.

W najbliższych dniach w Trojanowicach położona zostanie nawierzchnia asfaltowa, rozpoczną się prace przy budowie studni głębinowej w Straszowej Woli, remoncie remizy OSP w Topolicach oraz w żarnowskiej szkole podstawowej. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie termomodernizacji Domu Ludowego w Antoniowie.
Do 7 sierpnia na wyłonienie wykonawcy oczekuje inwestycja budowy Gminnego Domu Kultury w Żarnowie, a do końca miesiąca – na zagospodarowanie terenu przy gimnazjum.

W trakcie realizacji pozostaje remont świetlicy w miejscowości Sielec, budowa wodociągu w Nowej Górze oraz organizacja Centrum Kształcenia na Odległość w Skórkowicach.
Na mocy porozumienia ze starostwem powiatowym, gmina Żarnów dofinansuje w 50% remont drogi powiatowej Miedzna Murowana – Straszowa Wola.
Po pozytywnej weryfikacji wniosku o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej złożonego do Urzędu Marszałkowskiego planowane jest przystąpienie do wykonywania największej inwestycji w gminie w ostatnim czasie jaką ma być budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Miedzna Murowana i Straszowa Wola.