Zaszczytne wyróżnienie od Prezydenta RP dla Wojciecha Barana – radnego Rady Gminy w Żarnowie

Dodano: sobota, 21 stycznia 2012

W 2011 roku w sali bankietowej „Astoria” w Końskich odbyła się jubileuszowa uroczystość 20-lecia istnienia spółki „HYDROMEL” oraz 50-lecia budownictwa hydrotechnicznego na terenie powiatu koneckiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba, marszałek województwa Adam Jarubas, starosta konecki Bogdan Soboń, burmistrz Końskich Michał Cichocki oraz liczne grono przedstawicieli współpracujących z konecką spółką. Spotkanie było okazją do odznaczenia wielu pracowników i osób, które przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorstwa zajmującego się głównie pracami związanymi z wodociągami, kanalizacją i oczyszczalniami ścieków.

Należy wspomnieć, że „HYDROMEL” spółka z o.o. swoją działalność rozpoczęła w 1961 roku jako Rejonowe Kierownictwo Robót Wodno – Melioracyjnych, następnie po czterech latach jako Rejonowe Przedsiębiorstwo Melioracyjne. Pod obecną nazwą istnieje od marca 1991 roku, czyli od momentu sprywatyzowania i zawiązania spółki pracowniczej. Spółka „Hydromel” jest dynamicznie rozwijającą się firmą oferującą szeroki zakres swoich usług, wychodzącą naprzeciw nowym wyzwaniom z dziedziny ochrony środowiska i ekologii. Działa nie tylko na terenie województwa świętokrzyskiego, ale i na obszarze całego kraju. W swojej historii wielokrotnie została nagrodzona różnymi odznaczeniami i tytułami. W 2001 roku Zarząd Powiatu Koneckiego wyróżnił spółkę „Marką Konecką”, natomiast sześć lat później „Diamentem Marki Koneckiej”. Wszystkie osiągnięcia i zasługi nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu pracowników, całej kadry kierowniczej i jej prezesa Stefana Lorenca. Uroczystość uświetniła część artystyczna.

Szczególnie miło jest poinformować wszystkich mieszkańców Naszej Gminy, iż  pracownik spółki „Hydromel” Wojciech Baran, mieszkaniec Miedznej Murowanej i jednocześnie wieloletni radny Rady Gminy w Żarnowie (z najdłuższym wśród wszystkich radnych 21-letnim stażem w samorządzie) oraz były przewodniczący Rady Gminy IV kadencji w Żarnowie – został uhonorowany dwoma prestiżowymi odznaczeniami. Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymał Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego został również uhonorowany odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Podczas tej uroczystej gali uhonorowano również innych mieszkańców naszej gminy, zatrudnionych również w spółce „Hydromel”. Był nim Bogdan Kurzyk, mieszkaniec Trojanowic oraz Wiesław Bocheński z Soczówek. Od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego otrzymali również odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Bardzo serdecznie gratulujemy Wojciechowi Baranowi, Bogdanowi Kurzykowi i Wiesławowi Bocheńskiemu otrzymanych wyróżnień. Życzymy zdrowia, szczęścia, radości i spełnienia wszelkich społecznych, zawodowych i osobistych planów.