Zbiórka charytatywna. Pomóżmy małej Zosi Bigos wrócić do zdrowia!

Dodano: wtorek, 05 października 2021

Wójt Gminy Żarnów wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żarnowie pragnie włączyć się w akcję „Szafowanie”, organizowanej przez Urząd Gminy w Rzeczycy. Jest to akcja charytatywna dla 4-miesięcznej Zosi Bigos, mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego, chorującej na SMA-1. Akcja polega na zbiórce używanych tekstyliów na leczenie małej Zosi.

Zosia urodziła się 30 kwietnia 2021 roku.  Zdiagnozowano u niej SMA1- rdzeniowy zanik mięśni typu 1, która doprowadza do stopniowego zaniku mięśni odpowiedzialnych za ruch oraz biorących udział w oddychaniu i przełykaniu, nieleczona prowadzi do śmierci przed drugim rokiem życia. Obecnie Zosia znajduje się pod okiem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zakwalifikowano ją do programu leczenia nusinersenem. Ogromną szansą dla Zosi jest terapia genowa, która jest bardzo skuteczna w zahamowaniu choroby, jednak dużym ograniczeniem jest jej koszt ok. 9,5 milionów zł oraz waga dziecka, która nie może przekroczyć 13,5 kg, aby można było ją wdrożyć.

W związku z powyższym Wójt Gminy Żarnów ogłasza zbiórkę używanej i niepotrzebnej odzieży, butów, koców, firan, pościeli, ręczników, torebek, plecaków, pluszaków itp. (niezależnie od ich stanu i stopnia zużycia) na terenie gminy Żarnów na rzecz małej Zosi.

Zbiórka odbędzie się w dniach 11.10.2021 r. (poniedziałek) i 12.10.2021 r. (wtorek) w godzinach od 9.00 do 13.00 w remizie OSP w Żarnowie. Używane rzeczy powinny być zapakowane w worki foliowe. 

Liczy się każdy kilogram. Dochód z akcji w całości zostanie przeznaczony na leczenie chorej Zosi.

Wobec powyższego, zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców gminy Żarnów  o włączenie się w w/w akcję charytatywną.

Pomóżmy małej Zosi wrócić do zdrowia!

Zachęcamy Państwa również do odwiedzenia strony internetowej: https://www.siepomaga.pl/zosia-sma, gdzie uruchomiona została zbiórka pieniędzy na leczenie Zosi i dokonywania indywidualnych wpłat na konto dziewczynki.

Kliknij, aby powiększyć…

Herb Żarnowa