Złote Gody – Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego ponownie w Żarnowie

Dodano: poniedziałek, 01 maja 2017

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku w Domu Kultury w Żarnowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość Złotych Godów. Jubileusz pięćdziesięciolecia ślubu obchodziło pięć par z terenu Gminy Żarnów: Józefa i Sylwester Nogowie z miejscowości Paszkowice (data  ślubu 23-12-1965), Zofia i Józef Nowak z Pilichowic (data ślubu 06-03-1965), Weronika i Bronisław Staniszewscy z Malkowa (data ślubu 09-10-1965), Irena i Zygmunt Wiaderni z Wierzchowiska (data ślubu 10-07-1965) oraz Maria i Ludwik Świąder z Myśliborza (data ślubu 21-08-1965). 

Gospodarzem uroczystości był Pan Krzysztof Nawrocki, Wójt Gminy  Żarnów, jednocześnie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żarnowie, towarzyszyła mu  Pani Elżbieta Przybył, Kierownik Referatu Organizacyjno–Społecznego, pełniąca funkcję Zastępcy Kierownika USC w Żarnowie oraz inni pracownicy Urzędu Gminy. Na uroczystość przybyły także rodziny Dostojnych Jubilatów aby towarzyszyć im w tak ważnym i dumnym wydarzeniu. Pary z wieloletnim stażem małżeństwa zostały uhonorowane Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal ten można otrzymać jedynie raz w życiu, a niezbędnym ku temu warunkiem jest udokumentowany, pięćdziesięcioletni staż małżeński. Odznaczenia oraz legitymacje wręczyli Kierownik USC w Żarnowie oraz Zastępca Kierownika USC. Pary otrzymały także kwiaty i list gratulacyjny wystosowany przez Wójta Gminy. Państwo Maria i Ludwik Świąder z powodów zdrowotnych nie mogli stawić się w Domu Kultury, więc bezpośrednio po zakończeniu uroczystości Kierownik USC wraz z Zastępcą udali się do Myśliborza, aby osobiście pogratulować i przekazać medale Szanownym Małżonkom.

Po zakończeniu części uroczystej rozpoczął się wspaniały występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Żarnowie. Wzruszające utwory o tematyce miłosnej śpiewane oraz grane specjalnie dla Dostojnych Jubilatów uświetniły uroczystość oraz pozwoliły przypomnieć, że to właśnie piękne uczucie miłości pozwoliło honorowanym parom uzyskać tak imponujący staż pożycia małżeńskiego.

Całość uwieńczyły pyszny tort, życzenia oraz szampan wypity za zdrowie Czcigodnych Jubilatów.